Poznań: Niesamowita akcja “łowców głów”. Zatrzymali jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie!

policja fot. Sławek Wąchała

Zoltan P., obywatel Węgier i jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie, został zatrzymany w wielkopolskim Kępnie dzięki akcji policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu.

Jak ustalili poznańscy policjanci przy współpracy sieci ENFAST (policyjnej sieci współpracy międzynarodowej) w Biurze Kryminalnym KGP, Zoltan P. od dłuższego czasu ukrywał się właśnie w Kępnie, posługując się fałszywymi dokumentami. 18 maja do mieszkania, w którym miał swoją kryjówkę poszukiwany przestępca, weszła grupa bojowa Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Poznaniu i zatrzymała go.

“Zoltan P. to jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców na Węgrzech i w Europie” – wyjaśniają wielkopolscy policjanci. – “Ukrywał się od 8 lat. Jest podejrzany o zlecenie zabójstwa swojego wspólnika. Brał udział w napadzie na grupę obywateli Chin, podczas którego doszło do strzelaniny z użyciem karabinów Kałasznikow. 55-letni mężczyzna odpowiada także za kradzież 1,5 mln Euro w gotówce. Komunikat o poszukiwanym był opublikowany na stronie Europes Most Wanted”.

Zoltan P. przebywa w polskim areszcie, oczekując na ekstradycję do Węgier.

Podziel się: