Poznań: Nielegalne nocne wyścigi z… policją jako dodatkowym uczestnikiem

Zdarzenie miało miejsce w nocy 21 marca na ulicy Cmentarnej, gdzie kierowcy dwóch samochodów postanowili urządzić sobie wyścig. Nie wiedzieli tylko, że stojący za nimi nieoznakowany samochód to auto policyjnej grupy „Speed”, a całe zdarzenie jest nagrywane.

Funkcjonariusze opublikowali nagranie z tego zdarzenia: widać na nim dwa samochody szykujące się do startu i osobę, która daje im sygnał. Kilka minut po rozpoczęciu nielegalnego wyścigu policjanci włączyli sygnały świetlne, zatrzymali niewczesnych rajdowców – i ukarali mandatami.

„Centrum miasta to nieodpowiednie miejsce na zorganizowanie ulicznych wyścigów” – podsumowali funkcjonariusze. – „Fanom motoryzacji w tym przypadku 20-latkom siedzącym za kierownicą, proponujemy zmienić lokalizację na tor wyścigowy, gdzie będzie bezpiecznie dla nich i innych użytkowników dróg. No i zaoszczędzą na mandacie…”.

KMP Poznań

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWielkopolskaPoznańPoznań: Nielegalne nocne wyścigi z... policją jako dodatkowym uczestnikiem