wtorek, 5 grudnia, 2023

Poznań: Niedzielne spacery po Wildzie. Co można zobaczyć?

Stowarzyszenia Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie zaprasza na kolejne oprowadzanie z cyklu “Niedzielne spacery wildeckie”. Dwa ostatnie spacery w tym roku będą poświęcone południowej części dzielnicy i warto na nie się wybrać.

Pierwszy z nich – “POŁUDNIOWA WILDA – Od Hetmańskiej do Wiśniowej i z powrotem przez Rolną” – prowadzi przez wildeckie tereny poprzemysłowe. Chętni spotkają się 25 września 2022 o godzinie 11.00 na skwerze Klementyny Śliwińskiej, u zbiegu ul. 28 Czerwca, Traugutta i Hetmańskiej.
“Czy potoczne skojarzenie tej części Wildy z klimatami industrialnymi jest jeszcze prawdziwe? Porozmawiamy o przeszłości i teraźniejszości Cegielskiego, FPS czy koszarów saperów, odwiedzimy m.in. stuletnie kolonie mieszkalne, słynny czworobok i Topolowy Fyrtel” – zachęcają WILdzianie.

Ostatni spacer – “TROCHĘ DĘBCA NA WILDZIE” – odbędzie się 23 października o godzinie 11.00 i też warto się na niego wybrać. Spacerowicze będą poznawać ciekawe miejsca na południe od Wspólnej do granic osiedla: kolonia kolejowa przy Placu Lipowym, międzytorze, cmentarz przy ul. Bluszczowej.
Zbiórka na przystanku tramwajowym Wspólna w kierunku Dębca.

Spacery prowadzi licencjonowana przewodniczka miejska, od lat zaangażowana społecznie wildzianka Anna Gawrysiak-Knez. Czas trwania wycieczek to 2-3 godziny. Udział bezpłatny.

fot. archiwum PIM (zdjęcie ilustracyjne)
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Niedzielne spacery po Wildzie. Co można zobaczyć?