Poznań: Nie ma już miejsc na bezpłatne szczepienia przeciw grypie. Ale będzie druga tura

Szczepienie fot. Sławek Wąchała

2430 poznańskich seniorek i seniorów zapisało się na bezpłatne szczepienia przeciw grypie zorganizowane przez miasto Poznań. Miejsc na szczepienia już nie ma, ale miasto obiecuje drugą turę szczepień.

Rejestracja na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie ruszyła 6 września – przypomnijmy, że miasto finansuje szczepionki przeciwko grypie seniorom w wieku 60-75 lat rozliczających swoje podatki w Poznaniu. Od wybuchu pandemii koronawirusa cieszą się one znacznie większym zainteresowaniem i w tym roku na szczepienia zapisało się 2430 seniorek i seniorów, co wyczerpało pulę szczepionek.

Jednak seniorzy, którzy chcieliby się zaszczepić, a w tej turze się nie załapali na szczepienia, będą mieli drugą szansę, ponieważ miasto ma jeszcze do dyspozycji 800 sztuk szczepionek. Są one przeznaczone dla podopiecznych miejskich placówek pomocy społecznej, ale nie wiadomo, czy wszyscy pensjonariusze będą mogli się zaszczepić. Jeśli więc pozostaną niewykorzystane szczepionki, miasto ponownie ogłosi zapisy.

W miejskim programie podawana jest szczepionka Vaxigrip Tetra, a realizatorem jest spółka Edictum, a szczegółowe informacje na temat programu oraz szczepień zamieszczone są na stronie internetowej miasta. Warto przypomnieć, że seniorzy, którzy ukończyli 75 lat, mogą skorzystać ze szczepień finansowanych z budżetu państwa.

Podziel się: