Stanisław Gądecki fot. Silar

Poznań: Nie będzie zbiórki podpisów na terenach kościelnych na projekt ustawy “Stop LGBT”

Metropolita poznański abp Stanisław Gądecki wystosował list do proboszczów, w którym napisał, że nie wyraża zgody na zbieranie podpisów pod projektem tej ustawy ani na promowanie jej na terenie Archidiecezji Poznańskiej.

“Stop LGBT” to projekt ustawy przygotowany przez Fundację Życie i Rodzina Kai Godek, w którym zakazuje się organizowania jakichkolwiek zgromadzeń propagujących związki osób tej samej płci. To projekt obywatelski, więc by Sejm zaczął nad nim debatować, fundacja musi zebrać 100 000 podpisów poparcia pod projektem, zwróciła się więc do Episkopatu Polski z prośbą o wsparcie tej akcji przez kościół i namawianie wiernych do podpisywania projektu.

Episkopat wysłał pismo do wszystkich diecezji i archidiecezji prosząc o “rozważenie ewentualności przychylnego podejścia do tej sprawy”. Jednak każdy z biskupów i arcybiskupów miał sam podjąć decyzję, czy zechce na swoim terenie wspierać projekt czy też nie.

Jak informowaliśmy, decyzje były różne. Teraz swoją podjęła również archidiecezja poznańska. W liście wysłanym z kurii do proboszczów czytamy:

“Czcigodni Księża Proboszczowie!

W nawiązaniu do akcji zbierania podpisów pod społecznym projektem ustawy “Stop LGBT”, który promuje Kaja Godek informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na jej promowanie i przeprowadzanie na terenach kościelnych Archidiecezji Poznańskiej.

Biskup Szymon Stułkowski, Wikariusz Generalny

Ks. prałat dr Ireneusz Dosz, Kanclerz Kurii”.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze