Poznań: Nie będzie koszenia trawników w mieście

koszenie Cytadela 2 fot. Ania
„Ze względu na suszę oraz prognozowane wysokie temperatury powietrza Zarząd Zieleni Miejskiej zdecydował o wstrzymaniu koszenia trawników aż do odwołania” – poinformował dziś ZZM w mediach społecznościowych.

I można by się było z tego cieszyć, gdyby nie fakt, że ZZM to tylko jedna z wielu jednostek zarządzających zielenią w mieście. Decyzja zarządu ochroni większość miejskich parków, choć też nie wszystkie – na przykład parkiem Wilsona zarządza dyrekcja Palmiarni Poznańskiej. A co z pozostałymi terenami zielonymi?

Wszystko zależy od ich właścicieli i zarządców. Zielenią na osiedlach zazwyczaj zarządzają spółdzielnie mieszkaniowe i one, jak dowodzą zdjęcia nadsyłane przez naszych Użytkowników – nie mają oporów przed koszeniem do gołej ziemi, i to kilka razy w sezonie poczynając od kwietnia. W efekcie zamiast trawnika mamy połać wysychającej ziemi z resztkami wyschniętej trawy, która przy nadchodzących upałach z pewnością nie będzie pełniła funkcji, jakiej się po niej oczekuje – czyli łagodziła upał i zatrzymywała wilgoć.

Miejmy nadzieję, że inni zarządcy pójdą za dobrym przykładem ZZM.

Podziel się:

Ostatnio dodane: