Polonia Poznań kobieta piłka fot. FB

Poznań: Nie będzie kobiecej piłki nożnej? Klub rozwiązał sekcję

Jak poinformowała na swoim profilu FB Polonia Poznań, sekcja kobiecej piłki nożnej została rozwiązana. Głównym powodem były długi.

“Nie wystartujemy w drugiej rundzie 1 ligi kobiet w grupie północnej w sezonie 19/20” – czytamy w tym bardzo smutnym wpisie. – “Większość dziewczyn na szczęście rozpoczęła już nowy piłkarski rozdział w innych drużynach. Wbrew pozorom niby Poznań, a opcji tak niewiele.. Pozostaje nam tylko podziękować osobom, które do końca wierzyły oraz pomagały nam”.

Zawodniczki piszą też, że sezon w 1 lidze to była już niestety tylko udręka, bo część z nich musiała poza graniem zajmować się też zarządzaniem klubem. Klub miał długi jeszcze z poprzedniego sezonu, i w tym sezonie, mimo walki zawodniczek – sytuacja się jeszcze pogorszyła. To wszystko przekładało się też na wyniki Polonii. W rundzie jesiennej piłkarki nie wygrały żadnego spotkania w grupie północnej i były najsłabszym zespołem w całej stawce.

Piłkarki żałują, że nie będą miały okazji zagrać na nowym stadionie przy Harcerskiej, takim, o jakim zawsze marzyły.
“Oby w przyszłości rozgrywała tam mecze jakaś kobieca drużyna piłkarska” – piszą. – “Jednak Polonia nie zginęła, na mapie zostają Seniorzy KS Polonia Poznań, trzymamy kciuki za Was”.

el

4
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

HALO ZIEMIA!!!
Jak to klub miał długi ?
Czy ktoś konkretnie za ten klub odpowiadał, czy ten ktoś, lub ci, którzy RZĄDZILI TYM KLUBEM MAJA JAKIEŚ IMIONA I NAZWISKA,CZY SĄ TO TAK WAŻNE OSOBY, ŻE NIE MOZNA UJAWNIAĆ ICH NAZWISK ?

Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

Jesli nie wiadomo o co chodzi, to …?
Fragmenty info z historii klubu /autorstwa Radka Stroiwąsa:
“(…) niestety decydujący jest tutaj czynnik ludzki w osobie prezesa i wiceprezesa klubu.”
29 marca minionego roku miało się odbyć Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Towarzystwa Sportowego Polonia Poznań, które wybiera prezesa, po rezygnacji Macieja Wąsikiewicza. Kandydat na to stanowisko, czyli dotychczasowy wiceprezes – Konrad Kowalski, jest człowiekiem od lat związanym z Polonią, ale co bardzo ważne dla reszty tego tekstu – był wcześniej pracownikiem innych poznańskich klubów, (…) podobnie zresztą jak prezes Wąsikiewicz). Żeby zrozumieć zawiłości całej sytuacji w Polonii, potrzeba usystematyzować kilka kwestii.

Klub utrzymuje się z dotacji miasta. Dotacja na działalność klubu to w 2018 roku ponad 207 tysięcy złotych, wraz z innymi wpływami daje to łącznie prawie 300 tysięcy.
W sprawozdaniu finansowym za 2018 rok widnieją jednak takie pozycje po stronie wydatków jak “pozostałe koszty” – 54 tysiące złotych, umowy zlecenia – 68 tysięcy.
Koszty funkcjonowania klubu, to jednak w dużej mierze pierwsza drużyna seniorek, ponieważ wg moich rozmów z piłkarzami, drużyna seniorów jest pozostawiona sama sobie. Panowie z własnych pieniędzy płacą za wszystko – od piłek, pensji trenera i wynajmu boiska do treningu, po wszelkie koszty związane z wyjazdami na mecze. Piłkarze opłacili także i wykonali remont oświetlenia na stadionie, dzięki któremu mogli odbywać na Harcerskiej treningi!
Największy hit – drużyna była w zeszłym roku na obozie, w pełni finansowanym przez zawodników, ale klub wziął na siebie faktury! Polonia otrzymała ogromną dotację od miasta, ale w całym rachunku zupełnie pozostawieni sami sobie pozostali piłkarze. Jeśli to będzie dalej zmierzało w tym kierunku, tzn. że drużyna będzie musiała robić co chwila zrzutki, a to na trenera a to na odżywki, a nawet na trawę (sic!), to za chwilę może się okazać, że po prostu dojdzie do rozwiązania drużyny seniorów – na kilkanaście miesięcy przez jubileuszowym rokiem istnienia klubu. Wątek trawy na boisku przy Harcerskiej też jest ciekawy, bo wg moich rozmówców, klub otrzymał na remont płyty głównej 60 tysięcy od rady osiedla Główna, ale boisko remontu nie widziało! Nie ukrywam, że moje informacje opierają się na rozmowach z piłkarzami, więc nie widziałem żadnych dokumentów, ale takie są fakty – funkcjonowanie pierwszej drużyny zależy tylko od niej samej.

W najbliższą sobotę zespół seniorów rozpoczyna bój w kolejnej rundzie A-klasy. Znów jednak piłkarze i trenerzy usłyszeli, że na sędziów, opiekę lekarską i wodę trzeba zrobić zrzutkę, bo klub nie da ani złotówki. Finanse Polonii są w katastrofalnym stanie. Wg sprawozdania z 2018 jest to prawie 30 tysięcy zadłużenia. Mam jednak informacje, wg których obecnie może to być nawet 60 tysięcy i więcej! Konto klubu zostało zajęte przez komornika po tym, jak nieuregulowano podatku od nieruchomości.

Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

KTOŚ TRACI BY ZYSKAĆ MÓGŁ KTOŚ:
Czy klub Polonia Poznań stracił miliony złotych na sprzedaży ziemi po zaniżonej cenie? Miał to zrobić były prezes.

W tej sprawie obecne władze klubu złożyły do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. 10 lat temu tereny klubowe przy Harcerskiej miały być sprzedane za niespełna milion złotych. Wkrótce nabywca miał je sprzedać za prawie 7 milionów – mówi Konrad Kowalski obecny wiceprezes Towarzystwa Sportowego Polonii Poznań.

– Z analizy dokumentów i z opinii przedstawionej przez komisję rewizyjną wynika, że ta kwestia musi być wyjaśniona właśnie przez organy ścigania. Czy była konieczność sprzedaży i czy cena była rynkowa? – takie było zalecenie komisji rewizyjnej i my to zrobiliśmy – dodaje Kowalski.

W efekcie obecny zarząd zawiadomił prokuraturę, która teraz bada sprawę. Były prezes, oskarżany o sprzedaż działki po zaniżonej cenie twierdzi, że w 2009 roku zatrudnił firmę, która wyceniła działkę. Według niego zarzuty są tematem zastępczym.

– To bzdury, obecne władze rozwaliły klub i teraz nie wiedzą, co zrobić – powiedział były prezes, chcący występować pod inicjałami A.P. Zastrzegł, że nie chce być nagrywany. Klub Polonia Poznań działa od 1921 roku, kiedyś był wielosekcyjny, teraz jest tylko jedna sekcja – piłka nożna, kobieca i męska.

Jerzy Wróbel
Gość
Jerzy Wróbel

Nikt nie ma czasu [woli] na czytanie do końca ze zrozumieniem, bo jak mówi przysłowie nowoczesnego Poznania- mniej wiesz, dłużej żyjesz więc poniżej istotne zdanie ze znalezionych w sieci komentarzy:
– Z analizy dokumentów i z opinii przedstawionej przez komisję rewizyjną wynika, że ta kwestia musi być wyjaśniona właśnie przez organy ścigania.