Poznań: NFZ zaprasza na… walkę z rakiem

Podczas kolejnej odsłony akcji „Środa z Profilaktyką” przy okazji „Dnia walki z rakiem” będzie można skorzystać z porad kobiet skupionych wokół Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”. NFZ zaprasza 5 lutego od 10 rano.

„Środa z Profilaktyką” odbędzie się w siedzibie wielkopolskiego OW NFZ przy ul. Grunwaldzkiej 158 (pokój nr 25 na parterze). Tam też będą dyżurować Amazonki w godzinach od 10 do 14. Osobom chętnym pokażą, w jaki sposób należy przeprowadzić samobadanie piersi (będzie można skorzystać ze specjalnych fantomów). Natomiast pracownicy WOW NFZ poinformują, gdzie szukać pomocy w przypadku pojawienia się niepokojących objawów: gdzie zgłosić się na dalszą diagnostykę, jakie badania można wykonać w ramach ubezpieczenia, jakie programy profilaktyczne oferujemy pacjentom?

Podczas „Środy z Profilaktyką” w wielkopolskim NFZ będzie można uzyskać także porady dotyczące leczenia, opieki, pielęgnacji, rehabilitacji. Amazonki chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, powiedzą, jak pomóc sobie lub osobie bliskiej przetrwać trudny czas choroby i zdrowienia.

Zaproszeni są zarówno panie, jak i panowie, którzy wprawdzie rzadziej niż kobiety, ale także chorują na raka piersi.

Tego samego dnia pracownicy WOW NFZ odwiedzą małych pacjentów oddziału onkologicznego Szpitala Klinicznego im. Jonschera przy ul. Szpitalnej w Poznaniu. Podczas spotkania dzieci będą miały okazję posłuchać bajek czytanych przez gości, otrzymają także miłe niespodzianki, które przygotowaliśmy na tę okazję.

NFZ, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: