fot. ZTM

Poznań: Nextbike złożył wniosek o upadłość. Co z rowerami miejskimi?

Operator rowerów miejskich w Poznaniu, Nextbike, złożył wniosek o upadłość. Pandemia koronawirusa i zakaz funkcjonowania rowerów miejskich przez miesiąc, brak wpływów z reklam przez ten czas sprawił, że firma straciła płynność finansową.

„Zarząd Nextbike Polska S.A. podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Celem jest umożliwienie dalszego funkcjonowania roweru miejskiego w 39 systemach w Polsce” – czytamy w oświadczeniu spółki.

Rowery wprawdzie można już wypożyczać, jednak to nie wystarczy, by uratować spółkę. Jednak Nextbike zapewnia, że rowery miejskie nadal będą dostępne, bo i firmie, i jej wierzycielom zależy na tym, żeby rower przetrwał, rozwijał się – no i w końcu zaczął przynosić jakieś zyski, które ułatwiłyby spłatę zaległych należności.

Firma przyznaje, że liczy też na wsparcie samorządowe w tych miastach, w których działa, by móc przetrwać. Nie podała jednak, czy zwróciła się do rządu o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej – a jeśli tak, to jaką pomoc jej zaoferowano.

el