Natalia Niemen Piosenki mojego dzieciństwa fot. Sławek Wąchała

Poznań: Natalia Niemen zaśpiewała piosenki z dzieciństwa

To złota era muzyki amerykańskiej – tak artystka zapowiadała swój koncert dodając, że taką właśnie muzykę podsuwał jej do słuchania ojciec.

Podczas jej koncertu można więc było posłuchać utworów takich artystów jak Aretha Franklin, Otis Redding, Johnny Winter czy Sam Cooke. Natalia wykonała również kilka utworów autorstwa ojca, Czesława Niemena.

Natalia Niemen to piosenkarka, altowiolistka, plastyczka, autorka muzyki i tekstów. Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.

Klawisze- Paweł “Bzim” Zarecki, gitara – Jurek Runowski, kontrabas, gitara – Zbigniew Wrombel, perkusja- Krzysztof Szmańda

Mat. pras.

Dodaj komentarz

avatar