Poznań: Narkotyki znalezione w termosie. Dwaj podejrzani zatrzymani

narkotyki w termosie fot. policja Poznań

Policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków w… termosie. Funkcjonariusze skontrolowali ich, bo na widok patrolu zaczęli się nerwowo zachowywać

Wszystko wydarzyło się 1 sierpnia. Policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu podczas patrolu na ulicy Magazynowej, w pobliżu parkingu niestrzeżonego zauważyli samochód marki Audi A3, a w nim dwóch siedzących mężczyzn.

Pasażerowie audi, gdy zobaczyli patrol, zaczęli się bardzo nerwowo zachowywać i to wzbudziło podejrzliwość funkcjonariuszy, którzy postanowili sprawdzić, co też tak zdenerwowało obu panów. Mężczyźni zostali wylegitymowani i poddani kontroli osobistej.

„Okazało się, że po raz kolejny nie zawiódł policyjny instynkt” – informuje KMP w Poznaniu. – „W trakcie sprawdzania funkcjonariusze znaleźli przy jednym z nich sporą ilość różnego rodzaju środków odurzających. Substancje były schowane również w plecaku oraz termosie, które do niego należały. Łącznie było to 61 odpowiednio popakowanych i oznaczonych woreczków z substancją krystaliczną, białym proszkiem, tabletkami psychoaktywnymi oraz suszem roślinnym. Natomiast u drugiego mężczyzny mundurowi znaleźli biały proszek w postaci kokainy”.

Substancje zostały odpowiednio zabezpieczone i trafiły do policyjnej ekspertyzy. Natomiast obaj mężczyźni 24-latek i 31-latek, zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im do 3 lat więzienia.