narkotyki w ogórkach fot. policja

Poznań: Narkotyki za 10 mln zł. W… ogórkach

Ponad ćwierć tony marihuany wartej ponad 10 mln zł znaleźli policjanci zajmujący się ściganiem handlarzy narkotyków. Była ukryta w… ogórkach.

Wszystko zaczęło się od informacji, jaką zdobyli policjanci z wydziału antynarkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Wynikało z niej, że w okolicach Poznania może znajdować się duża ilość narkotyków przygotowanych do dalszej wysyłki.

Policjanci ze Szczecina powiadomili kolegów z Poznania, sprawdzili informację i rozpoczęli śledztwo, które zakończyła operacja przechwycenia tego ładunku narkotyków. Akcja miała miejsce w Mosinie, gdzie nie tylko znaleziono narkotyki, ale też na gorącym uczynku zatrzymano dwóch mężczyzn zajmujących się przeładunkiem towaru z naczepy do towarowego busa.

Ładowany towar na pierwszy rzut oka wyglądał niewinnie: duże worki zawierały… świeże ogórki. Ale pod warstwą warzyw policjanci znaleźli sprasowane pakiety marihuany.

W ładunku było kilkaset takich sprasowanych paczek – razem ponad 250 kg marihuany. Jej rynkowa wartość wynosi ponad 10 mln zł. Dwaj ładowacze zostali zatrzymani – obaj mężczyźni są poznaniakami w wieku 31 i 34 lat. Jak się okazało, obaj byli już wcześniej notowani.

Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, na podstawie materiałów dowodowych, przedstawił mężczyznom zarzuty posiadania narkotyków w dużej ilości i udziału w obrocie tymi środkami. Za to grozi im kara do 12 lat więzienia. Na wniosek policji i prokuratury sąd wydał nakaz aresztowania obu podejrzanych.

KWP

4.5 2 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze