Poznań: narkotyki w… myjni samochodowej

Aż osiem kilogramów narkotyków znaleźli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu na terenie jednej z myjni samochodowych. W związku z tą sprawą został zatrzymany jej właściciel. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się na co dzień przestępczością pseudokibiców dowiedzieli się, że na poznański rynek narkotykowy dostarczany jest mefedron. Weryfikując informacje wpadli na trop, który wiódł do jednej z poznańskich myjni samochodowych. Funkcjonariusze zapoznali ze sprawą prokuratorów z Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald, a później przeszukali podejrzaną myjnię.

Podczas poszukiwań wykorzystano specjalnie szkolonego do wykrywania narkotyków psa z poznańskiej Izby Celnej – i to on wywęszył kilkanaście opakowań z podejrzaną zawartością. Wszystkie zawierały brunatny proszek albo kryształki nieznanej substancji, a naklejki na niektórych opakowaniach informowały, że jest to sól do kąpieli.

Psi nos nie zawiódł – wstępne badania chemiczne wskazały, że w opakowaniach jest to aż 8 kg mefedronu. Wartość tak dużej partii narkotyków jest oceniana przez policjantów na co najmniej 320 tys. złotych. Policjanci znaleźli także ponad 100 tys. złotych w gotówce.

W związku z tą sprawą został zatrzymany właściciel myjni samochodowej. Na podstawie materiałów dowodowych prokurator przedstawił mu zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i handlu nimi. Za tego rodzaju przestępstwo grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

Mefedron to bardzo silnie uzależniający narkotyk. Oferowany jest do sprzedaży przez dilerów w postaci proszku, kryształków, tabletek albo kapsułek. Po zażyciu działa podobnie do ecstasy i kokainy. Wcześniej był uznawany za dopalacz. Od 2010 roku w Polsce i w wielu krajach na świecie został wpisany na listę narkotyków.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: