Poznań: Najwyższy biurowiec w Wielkopolsce. Rusza budowa

Andersia Silver wizualizacja fot. mat. pras.

28 kondygnacji, w tym 3 podziemne, 40 tys. metrów kwadratowych powierzchni, lokale biurowe i usługowe – w połowie 2025 roku Andersia Silver, najwyższy budynek biurowy w Poznaniu i w Wielkopolsce, ma być już gotowy.

Inwestorem jest spółka Andersia Retail Sp. z o.o. – joint venture pomiędzy Von der Heyden Group i miastem Poznań. Generalnym wykonawcą projektu jest PORR S.A., a komercjalizacją biurowca zajmie się firma CBRE.

– Rozpoczęcie realizacji prac naziemnych projektu Andersia Silver to uzupełnienie projektu zabudowy placu Andersa o jego finalny etap – mówi Sven von der Heyden. – Ten najnowocześniejszy i inteligentny budynek został zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami i rozwiązaniami ESG, co czyni go budynkiem jutra właściwym dla będącego w trakcie przemian świata. Przez ponad ćwierć wieku dążyliśmy do osiągnięcia tego, czym dziś jest miejski pejzaż Poznania: tętniącym życiem, zorientowanym na społeczność miejscem ze strukturą najemców klasy A i wyjątkową szansą dla firm na zajęcie miejsca przy jednej z głównych arterii miasta.

Wysokość Andersii Silver wyniesie 116 metrów, dzięki czemu stanie się najwyższym budynkiem w stolicy Wielkopolski. Ma być dominantą placu Andersa. Budynek obsługiwany będzie przez 15 wind, z czego dwie przeznaczone będą przede wszystkim pod dostawy.

Swoim przyszłym najemcom zaoferuje trzy typy powierzchni, różniących się wielkością, z możliwością łączenia ich wewnętrznymi (powierzchniowymi) klatkami schodowymi. Bezpośrednio z parteru dostępna będzie rowerownia wraz z szatnią, prysznicami, stanowiskami serwisowymi oraz ładowarkami. Na parkingu samochodowym znajdzie się 227 miejsc parkingowych oraz stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Budynek będzie miał także taras na 12 kondygnacji, z którego będzie można podziwiać panoramę Poznania.