Grażyna Łobaszewska fot. Sławek Wąchała

Poznań: Największe przeboje Grażyny Łobaszewskiej

Jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek wystąpił ze specjalnym koncertem w Blue Note, a jej fani usłyszeli wszystkie swoje ukochane piosenki, jak „Brzydcy”, „Gdybyś”, czy „Czas nas uczy pogody”.

Artystka jest rodowitą gdańszczanką i właśnie w tym mieście stawiała swe pierwsze muzyczne kroki. Tutaj ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu, a w latach 1970-72. Po raz pierwszy muzyczny świat usłyszał o Grażynie w 1971 roku na FPR w Zielonej Górze. Rok później artystka przeniosła się do Poznania, który na kilka lat stał się jej „drugim domem”. Od tego momentu kariera wokalistki potoczyła się błyskawicznie. Nie mogło być inaczej, bo jak mówi Krzysztof Ścierański, basista i kompozytor, Grażyna to „najczarniejsza z białych kobiet”. Krytycy zaś bez wahania porównują wokalistkę z Areth Franklin czy Billie Holiday.

Publiczność zachwycają nie tylko wykonania piosenek napisanych specjalnie dla Grażyny przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własne interpretacje standardów jazzowych, gospel jak również niezwykle osobiste wersje kolęd i pastorałek z całego świata.

W Blue Note wystąpiła z zespołem Ajagore w składzie: Sławomir Kornas – bas, wokal, Maciej Kortas – gitary, Michał Szczeblewski – perkusja.

mat. pras., fot. Sławek Wąchała

Dodaj komentarz

avatar