Poznań: Na Żegrzu rozkopali trawnik. Wcześniej zasiali tam trawę

Na Żegrzu rozpoczęła się wymiana nawierzchni jezdni. By wykonać prace, drogowcy musieli rozkopać trawnik. Sęk w tym, że został on wyremontowany i obsiany trawą kilka tygodni temu, po zakończeniu remontu torowiska.

Mieszkańcy Żegrza, jak informuje Radio Poznań, byli bardzo zdziwieni taka kolejnością prac – zwłaszcza że i remont torowiska, i remont nawierzchni wykonują miejskie jednostki. Poznańskie Inwestycje Miejskie, odpowiedzialne za remont nawierzchni, tłumaczą, że decyzja o tym remoncie zapadła niedawno, w tym czasie, gdy było remontowane torowisko, nic o niej jeszcze nie wiedziano.

Decyzję w tej sprawie podjął Zarząd Dróg Miejskich. Wymiana nawierzchni sprawi, że ulice sprostają większemu natężeniu ruchu podczas objazdów zaplanowanych w przyszłym roku ze względu na planowany remont ronda Rataje. Wielu kierowców podczas remontu wybierze trasę właśnie przez Żegrze, jak uważa ZDM.

Oczywiście po zakończeniu remontu nawierzchni trawnik zostanie uporządkowany i na nowo obsiany trawą – po raz drugi. I po raz drugi trzeba będzie za to zapłacić, a przecież miasto musi oszczędzać, także na inwestycjach, z powodu cięć w budżecie.

Czy naprawdę pracując w jednym mieście, pod zarządem jednego prezydenta, nie można było się porozumieć i zaplanować prace tak, by nie niszczyć świeżo zrobionego trawnika?

Radio Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: