Poznań: Na Wierzbięcicach już są nowe tory!

Wierzbięcice nowe torowisko fot. PIM
Pojawiły się na połowie ulicy i są widomym dowodem na to, że prace przy przebudowie ulicy idą do przodu tak na jezdni, jak i na torowisku tramwajowym i chodnikach.

– Na ul. Wierzbięcice ułożono już dużą część nowego torowiska. Na odcinku do rejonu skrzyżowania z ul. Spychalskiego ustawiane są słupy, na których zawiśnie sieć trakcyjna. Przygotowywana jest również nawierzchnia pod zielone torowisko. Pojawi się na większości przebudowywanego odcinka ulicy – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Trwają także prace na wschodniej jezdni ulicy: na odcinku od stacji benzynowej do ul. św. Czesława ułożona już została większość warstwy wiążącej nawierzchni jezdni, a także chodników i miejsc parkingowych. Już widać, że przystanek przy ulicy św. Czesława będzie przystankiem wiedeńskim, co bardzo ułatwi pasażerom wsiadanie do tramwaju. Z kolei na zachodniej nitce ul. Wierzbięcice prowadzone są prace nad przebudową infrastruktury podziemnej.

Prace rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku, a ich koniec jest planowany na lato 2021. Następnie ekipy budowlane przeniosą się na węzeł rozjazdowy u zbiegu ulic Górna Wilda, Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r., a później na ul. 28 Czerwca 1956 r., gdzie remontowany będzie odcinek do skrzyżowania z ul. Kilińskiego i Krzyżową.

– Postępy prac są dobrze widoczne – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Ulica Wierzbięcice zmienia się na lepsze. Zmodernizowane torowisko tramwajowe i wygodniejsze przystanki przez lata będą służyć pasażerom. Takie inwestycje poprawiające komfort podróżowania są dla nas bardzo istotne, bo komunikacja publiczna jest przyszłością dużych miast. Kolejnym krokiem będzie przebudowa torowiska w ul. 28 Czerwca 1956 r.

PIM