Poznań na weekend: koncerty, plakaty i… zeppeliny

Acid Drinkers, Helen Sung, Polski Teatr Tańca, Luxtorpeda – a na deser astronauci i zeppeliny. A wszystko w ten weekend w Poznaniu!

Piątek, 8 lutego, warto zacząć o 18.00 w klubie Pod Minogą (ul. Nowowiejskiego) na koncercie Esben And The Witch. O tej samej godzinie w Galerii Miejskiej Arsenał rozpocznie się “Sztuka podręczna Wrocławia. Od rzeczy do wydarzenia” – spotkanie wokół książki Anny Markowskiej. Udział biorą: Piotra Korduba, Roman Kubicki, Anna Markowska.

Również o 18.00 w Auli Artis (ul. Kutrzeby 10) rozpocznie się VIII Toast za Zwycięstwo! – Koncert Luxtorpedy. Bilety 10 zł – 30 zł. Po koncercie i bankiecie około godziny 23.30 organizatorzy zapraszają do Blue Note na After party.

O godzinie 19.00 galeria EGO (ul. Wyspiańskiego 41/30) zaprasza na wystawę Jadwigi Sawickiej “Chaosy”. Wystawę będzie można oglądać do 30 marca. Natomiast klub Hyćka Święty Marcin zaprasza na koncert z Wolnym Elektronem, czyli ponad 2 godziny dobrej rockowej zabawy w atmosferze gęstej od gitarowych riffów i porządnego walenia w bębny.

O 20.00 Blue Note (Kościuszki 79) proponuje koncert Helen Sung – Sung With Words z okazji swoich 21. urodzin. Bilety 30 zł. O tej samej godzinie PoemaCafe Kawiarnia Artystyczna (Langiewicza 2) proponuje Międzynarodowy Turniej Mistrzów – koncert, w którym zmierzą się wybitni muzycy z Polski, Mołdawii i Ukrainy. Bilety 40 zł – 50 zł. Również o 20.00 Scena Wspólna (Za Cytadelą, róg Brandstaettera) proponuje Powrót Guślarzy – DZIADY_kopia.doc, spektakl Tomasza Bazana inspirowanym “Dziadami” Mickiewicza oraz “Trylogią Ciągu” Wiliama Gibsona. Bilety 20 zł – 40 zł. Klub U Bazyla (ul. Norwida 18A) zaprasza o 20.00 na Stranger Things Party. Bilety 20 zł. Alternativa Night pres. Woodstock’69 proponuje powrót do klimatów Woodstocku także o 20.00.

O 20.30 rozpoczyna się Panduri Trio – weekend gruziński u Pana Gara (ul. Słowackiego 19/21). Bilety 10 zł – 20 zł. TROPS Akademickie Centrum Kultury (ul. Św. Rocha 9) o 21.00 zaprasza na imprezę “Wychowani w latach 90′”, a SQ klub (ul. Półwiejska 42) o 22.00 proponuje A.B.E – All Black Everything. O 23.00 Tama (ul. Niezłomnych 2) zaprasza na Komitet Obrony Disco w Tamie.

Sobotę, 9 lutego, warto zacząć na wycieczce z przewodnikami PoPoznaniu.pl “Astronauci, zeppeliny i wielka płyta, czyli co kryją Winogrady”. Odbędzie się dwukrotnie, o 10.00 i 14.30. Chętni spotkają się na skrzyżowaniu ulic Słowiańskiej i Do Alei (naprzeciwko przystanku autobusowego Os. Pod Lipami), zakończenie spaceru na ulicy Brandstaettera. Wycieczka odbywa się w konwencji “free walking tour” – niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników. Na zakończenie spaceru można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Również o 10.00 Wydawnictwo Miejskie Posnania (ul. Ratajczaka 44) zaprasza najmłodszych poznaniaków na legendę o Zamkowej Górze – z cyklu: (Nie)znane legendy Poznania. Uczestnicy zapoznają się z fragmentami książki Legendy Poznania autorstwa Anny Plenzler, a następnie za pomocą pianek, farbek i barwników wykonają prace plastyczne przedstawiające przebieg wydarzeń powstania Zamkowej Góry.

O 11.00 w Arenie (ul. Wyspiańskiego 33) rozpoczną się aż dwa wydarzenia, które potrwają przez cały weekend: Wege Festiwal Poznań oraz Papierówka // Targi plakatu & papieru. Obie imprezy będą czynne do 18.00 w sobotę i w niedzielę. Bilety 5 zł.

W samo południe w Muzeum Narodowym (Al. Marcinkowskiego 9) rozpocznie się spotkanie z obrazem z cyklu Sztuka: rodzaj żeński // Gra w szachy – gra w życie. Niezwykłe jest nie tylko to, że obraz przedstawia dziewczyny grające w szachy lecz również, że jest dziełem kobiety. Jego autorką jest Sofonisba Anguissola (1532-1625) z Cremony, uznawana za pierwszą wybitną artystkę w historii sztuki. Prowadzenie: dr Grażyna Bastek, Muzeum Narodowe w Warszawie.

O 16.00 w Empiku (ul. Ratajczaka 44) rozpocznie się spotkanie z pisarką Agnieszką Olejnik, autorką powieści obyczajowych z ciągotami kryminalnymi. Okazją do wydarzenia jest premiera najnowszej książki pisarki „Mów szeptem” (Wydawnictwo Kobiece). O 17.00 Ewangelicki Kościół Łaski Bożej (ul. Obozowa 5) zaprasza na koncert Cithara Sanctorum. Pieśni Słowiańskiego Lutra pochodzące z kancjonału Cithara Sanctorum ks. Jerzego Trzanowskiego. Postać ks. Jerzego Trzanowskiego przybliży prof. Ewa Chojecka.

O godzinie 18.00 na lodowisku Bogdanka rozpocznie się Techno na lodzie, które potrwa do 21.00. Natomiast o 19.00 U Bazyla zaprasza na koncert Acid Drinkers + Kluski. Bilety: 45 – 50 zł. Również o 19.00 w Klubie Osiedlowym Dębczak (Dębina 107) Szymon Góralczyk z Karawany Opowieści opowie o demonach słowiańskich z wodą związanych. Ilustracja muzyczna: Mieszko Nowacki i Jakub Yogi.

O 20.00 w Auli UAM rozpocznie się koncert “Winter Songs of Frank Sinatra”. Bilety 39 zł – 109 zł. Występują: Natalia Świerczyńska – wokal, Dawid Kostka – gitara, Mateusz Urbaniak – fortepian, Wojciech Judkowiak – kontrabas, Sebastian Skrzypek – perkusja, Tomasz Orłowski – trąbka, Karol Wieczorek – saksofon, Piotr Banyś – puzon oraz Kwartet smyczkowy Tomasza Citaka.

Również o 20.00 Polski Teatr Tańca zaprasza do Sceny Wspólnej na spektakl “Gorycz ma wiele odcieni”. Bilety 20 zł – 40 zł. Blue Note proponuje natomiast koncert okazji 10-lecia istnienia grupy Whisky River Rock&Roll Band. Należy się spodziewać dużo starego dobrego rock and rolla. O tej samej godzinie w Tropsie rozpocznie się Ogólnopolski Zlot Fanów Depeche Mode – Poznań.

O 21.00 w Próżności rozpocznie się Prosecco Night / Simon Mattson & Creamer, a o 22.00 SQ klub proponuje 3some!, czyli trzech DJ-ów, którzy trzęsą polskimi parkietami od lat: neeVald, Bartes i Matthew.

W samo południe w Muzeum Sztuk Użytkowych (Góra Przemysła 1) zaprasza ponownie na przedłużone świętowanie 50-lecia Galerii Plakatu i Designu MNP i spacer po wystawie. Wystawę można oglądać do 28 lutego. Bilety 1 zł – 12 zł.

O 16.00 w Andersia Hotel (plac Andersa 3) wystąpi Marcin Daniec. Bilety 80 zł – 100 zł. Natomiast o 18.00 warto zajrzeć do Blue Note na Paweł Izdebski Solo Act -akustyczny koncert kameralny, romantyczny i intymny, przy blasku świec i dźwiękach gitary. Bilety 35 zł – 45 zł.

10 lutego, w niedzielę, klub Peryskop (Dominikańska 7) zaprasza na tradycyjne nabieranie sił przed kolejnym weekendem z filmem. Tym razem w programie “Blow”. Pokaz jest bezpłatny.

O 19.00 w Meskalinie (Stary Rynek 6) będzie można spotkać się z Magdą Jończyk z fundacji „Ej, odbudujmy Nepal”. Magda Jończyk od wielu lat prowadzi autorskie trekkingi w Nepalu (region Annapurny, Langtangu, Everestu). Podczas spotkania opowie o tym jak wygląda to wymarzone przez miłośników gór miejsce, jacy są tam ludzie, jak wygląda życie. Przede wszystkim jednak zdradzi, w jaki sposób najlepiej przygotować się do wyjazdu w Himalaje.

O tej samej godzinie Klub U Bazyla zaprasza na Tribute to Elvis: Hołd dla Miłości. Zespół The King’s Friends razem z frontmanem Piotrem Skowrońskim, który wciela się w Elvisa, zadbają o romantyczny nastrój. Bilety 25 zł. Tama natomiast proponuje o tej samej godzinie Drugi Poznański Salon Ambientu. Wystąpią: Grzegorz Bojanek live, Feelaz, Dtekk. Wizualizacje: luminarion. Bilety 30 zł.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze