Poznań na weekend: taniec na ulicy i urodziny Raya Wilsona

Od wyplatania koszyków po festyn na Łazarzu. Od wystawy biżuterii po tańce na Starym Rynku. A do tego jeszcze koncerty – w tym urodzinowy Raya Wilsona – Urszula Dudziak w Teatrze Wielkim i Dixie Company na Quandro. Zaczyna się typowy poznański weekend, podczas którego – jak twierdzą malkontenci – nic się nie dzieje.

Kto się pospieszy z pracy, zdąży w piątek, 7 września, na godzinę 16.45, na Spacer po Grunwaldzie z prof. Piotrem Kordubą. Start i spotkanie informacyjne w Winiarni „Pod Czarnym Kotem”, ul. Wolsztyńska 1 (wejście od ulicy Marcelińskiej).

Natomiast o godzinie 19.00 warto być na Starym Rynku. Rozpocznie się tam ostatni już z klimatycznych koncertów na Scenie na Quadro. Tym razem zaprezentuje się Projekt Gonzo&Brzoza, kooperacja poznańskich muzyków: Jakub Woźniak (Dyzmatronik) oraz Adam Brzozowski. Gościnnie na premierowym koncercie zagra na trąbce Kacper Grzanka. Również o 19.00 na Szelągu rozpocznie się koncert Piotra Woźniaka, w Auli Nova Akademii Muzycznej rozpocznie się koncert dyplomantów: Ł. Byrdy, J. Szemet i J. Unolt, a w Galerii YES (Paderewskiego 7) – wystaa pokonkursowa 27. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej w Legnicy.

Godzinę później ci szczęśliwcy, którym udało się kupić bilety, zamją swoje miejsca w Sali Wielkiej CK Zamek na koncercie 50th Birthday Show Ray Wilson Genesis Classic. Drugi koncert, z repertuarem m. in. zespołu Stlitskin, zaplanowano na sobotę o tej samej porze. W MP 2 na MTP również o 20.00 zagrają The Baseballs – The Sun Session Tours 2018, a w cyklu Stare Ale Jare – Kino Plenerowe w parku Stare Koryto Warty obejrzymy film Halka z roku 1929. La Guitarra (ul. Dominikańska) zaprasza – też o 20.00 – na koncert Witka Łukaszewskiego i Kovy. Usłyszymy ballady rockowe na gitarę i wiolonczelę.

Sobotę, 8 września, można rozpocząć na charytatywnym biegu przełajowym „Wspieramy Dominikę”. Bieg rozpocznie się o 9.30 w Parku Rozrywki fairPlace, ul. Bożydara 10.

O 11.00 zaprasza Poznański Park Naukowo-Technologiczny (ul. Rubież 46A) na V Piknik z Wyobraźnią. Będzie można zbudować własnego robota, obejrzeć róże w ciekłym azocie i sprawdzić, ile jest złota w… złocie. Zabawa potrwa do godziny 15.00.

Również o 11.00 w samym centrum miasta, bo przy ul. Grobla, rozpocznie się tradycyjne Święto Ziół w Muzeum Etnograficznym. Oprócz ziół będą tam miody i ziołowe kosmetyki oraz gry i zabawy dla wszystkich. Impreza potrwa do 14.00.

O godzinie 15.00 na Stary Rynek zaprasza Poznań Street Festival, który odbędzie się już po raz drugi. Na płycie Starego Rynku aż do godziny 18.00 prezentować się będą uliczne ekipy taneczne. Każda z nich będzie miała 1,5 lub 2 godziny na prezentowanie swoich umiejętności (czas zależy od liczby zgłoszeń) w dowolnej formie i stylu. Ekipa, którą organizator uzna za najciekawszą, na koniec dnia zaprezentuje się na scenie (5-10 min), otrzyma nagrodę od organizatora, a ich występ na scenie zostanie zamieszczony oraz promowany (występ oraz ekipa) na stronach organizatora.

Stowarzyszenie „Dom Trzeźwości” (Al. Marcinkowskiego 24) zaprasza do swojej siedzinby o godzinie 18.00 na wystawę prac znanej poznańskiej artystki Tiny Wieczorek zatytułowaną „Babie Lato”. O 19.00 w Przelocie (Wrocławska, wejście od Gołębiej) rozpocznie się Phil Hollins B-day, a w CK Zamek zagra Ray Wilson. Drugi koncert nosi tytuł „Ray Wilson& Stiltskin”. O 20.00 do Alternativa Club (ul. Św. Marcin 80/82) zaprasza Punkowa Bohema! – Nita i Przyjaciele, Interceptor + goście. O tej samej porze w Teatrze Wielkim wystąpi Urszula Dudziak, w Blue Note (ul. Kościuszki) zagra sekstet Jana Ptaszyna Wróblewskiego, a U Bazyla – Voivod. La Guitarra o tej samej porze zaprasza na wieczór flamenco: Witek Łukaszewski – gitara i Angelika Bobkowska – taniec.

W niedzielę, 9 września, o godzinie 11.00, warto się zjawić w Ogrodzie Szeląg na kolejnych warsztatach plecionkarskich, Noszą one tytuł „Turbopraktyczna skrzynka pleciona”. Panie będą mogły upleść osłonki na doniczki, a panowie – turbopraktyczną skrzynkę z dwoma uchwytami na różne dynksy przydatne w gospodarstwie. O godzinie 12.05 PoKoziołek zaprasza na spacer od Starego Miasta do Dzielnicy Zamkowej. Zbiórka przed Ratuszem.

O godzinie 13.00 rozpoczyna się Festyn Na Łazarskim, czyli osiedlowy festyn zorganizowany przez RO Święty Łazarz. Festyn odbędzie się na Rynku Łazarskim, potrwa do godziny 21.00, a wśród atrakcji między innymi: przechadzka z przewodnikiem po Łazarzu, start spod Kościoła Św. Anny (godz. 13.00), parada Teatru Z Głową W Chmurach (godz. 15.00), zumba dla wszystkich (godz. 16.30), występy zespołów Jesienne Róże, Plewiszczoki oraz projekcja filmu „Trzy Oblicza Łazarza”.

O 13.15 na moście Biskupa Jordana rozpocznie się kolejna akcja „A w niedzielę po sumie na moście…”, natomiast o 13.30 na Scenie na Quadro wystąpi Dixie Company.

O godzinie 17.00 klub U Bazyla zaprasza na koncert „4 Dreamers”, a Blue Note o 19.00 na „Internal Quiet – When The Rain Comes Down Tour”. O tej samej porze w Meskalinie wystąpi Agata Karczewska.

W Farze Poznańskiej o godzinie 20.00 będzie można usłyszeć niezwykle interesujący zespół Respiro d’Arte. Tworzą go wybitni poznańscy muzycy – Anna Budzyńska (sopran), Wojciech Jeliński (puzon) i Agnieszka Tarnawska (organy, klawesyn). Koncert jest ostatnim wydarzeniem cyklu Kameralny Poznań II, organizowanego przez Fundację Świat Możliwości, a podczas niego usłyszymy utwory z epoki baroku.

Autor: el

Podziel się:

Ostatnio dodane: