Sprawdzanie zgód TCF
sobota, 20 kwietnia, 2024

Poznań na weekend: od Betlejem do Garou

Garou w Arenie, Kult w MP2, Dagadana symfonicznie w Zamku i Betlejem Poznańskie. Poznań na weekend zapowiada się wyjątkowo interesująco. No i świątecznie.

W piątek, 16 listopada, warto o 19.00 zajrzeć do Sceny Roboczej – Centrum Rezydencji Teatralnej na spektakl “Nie Mów Nikomu” w reżyserii Adama Ziajskiego. O tej samej porze klub B17 (Bułgarska 17) zaprasza na koncert Sarsy.

PoemaCafe (Langiewicza 2) proponuje koncert “Od Niemena do Santany: Piotr Kuźniak”, podczas którego usłyszymy ponadczasowe piosenki Czesława Niemena oraz światowe przeboje w aranżacjach P. Kuźniaka. Również o 20.00 w Blue Note (Kościuszki) rozpocznie się koncert Reni Jusis promujący jej najnowszą, dyskotekową płytę, a po sąsiedzku w Alternativa Club Fuzzoff pres. Lonker See – cykl spotkań muzycznych z wyselekcjonowaną muzyką z pogranicza garage/psychedelic/ambient/stoner itd. U Bazyla (Norwida 18a) o tej samej porze proponuje koncert Sariusa, młodego częstochowskiego rapera, który zadebiutował w ramach Asfalt Records w listopadzie 2013.

Sobotę, 17 listopada, można zacząć o 9.00 na warsztatach herstorycznych Re:wers w CK Zamek. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, czym jest herstoria i czym różni się od historii, chcą poznać polskie przykłady działań herstorycznych i spojrzeć na z innej perspektywy. Warsztaty zostaną powtórzone w niedzielę o tej samej porze.

O godzinie 11.00 w Palmiarni Poznańskiej rozpocznie się Urban sketching na Łazarzu. Jeśli będzie pogoda, uczestnicy będą rysować na zewnątrz łazarskie kamienice, a jeśli się pogorszy – spędzą czas w środku, rysując palmy i kaktusy. O tej samej porze w Auli UAM rozpoczną się Muzobajki – drugi w tym sezonie koncert Pro Sinfoniki. Będą to bajki i przypowieści oraz Bajki nowe Ignacego Krasickiego w choreografii tanecznej do muzyki A. Vivaldiego, W. A. Mozarta.

O godzinie 17.00 oficjalnie rozpocznie się świąteczny jarmark na placu Wolności, czyli Betlejem Poznańskie. Również o 17.00 Sala Ziemi MTP zaprasza na koncert “Wodecki Symfonicznie”. Wystąpią: Natalia Świerczyńska, Łukasz Zagrobelny, Paweł Okła, Mariusz Patyra, Paweł Twardoch, Zbigniew Stelmasiak, Mirosław Wiśniewski, Jacek Skowroński, Jarosław Zawadzki oraz Polska Orkiestra Muzyki Filmowej pd. Maestro Przemysława Pasternaka.

Aula UAM o godzinie 18.00 proponuje “Muzobajki dla dorosłych”. W programie Bajki i przypowieści oraz Bajki nowe Ignacego Krasickiego w choreografii tanecznej do muzyki Antonio Vivaldiego, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Jean-Jacquesa Rousseau.

O godzinie 19.00 w PoemaCafe rozpocznie się koncert „Pamiętniki” Estery Naczk, znakomitej wokalistki jazzowej, swingowej i soulowej. Kolejnym koncertem o tej porze jest koncert Kultu w MP2 (MTP). Koncerty w cyklu Koncertowej Jesieni odbędą się we współpracy z FAQ RAK – kwota 1 zł z każdego sprzedanego biletu zostanie przekazana na rozwój fundacji. A w Arenie o 19.00 rozpocznie się koncert Garou, znakomitego piosenkarza i wszechsronnego muzyka, który podbił listy przebojów utworem “Gitan”.

Również o 19.00 CK Zamek zaprasza do Sali Wystaw na spotkanie z Anną Bikont o książce “Jacek” poświęconej Jackowi Kuroniowi. Spotkanie poprowadzi Piotr Śliwiński. Wstęp wolny.

O godzinie 20.00 warto się wybrać do Blue Note na koncert Darius Brubeck Quartet z okazji 60-lecia legendarnej trasy koncertowej Dave'a Brubecka w Polsce. O 21.00 w Tamie (Niezłomnych) wystąpi Zola Jesus, amerykańska piosenkarka, której twórczość określana jest jako mroczna elektronika, gotycki pop, dark wave czy art pop.

W niedzielę, 18 listopada, o godzinie 11.00 zaprasza Brama Poznania na “Pograjki – rodzinny koncert interaktywny”. Podczas tego koncertu jego uczestnicy usłyszą, jak brzmiała polska muzyka 100 lat temu, poznają też instrumenty charakterystyczne dla tej epoki.

Natomiast Scena Nowa CK Zamek zaprasza na “Śpiewanki w południe”. Młodsze grupy chóru Skowronki pod dyrekcją Julii Łynszy wykonają szereg uroczych piosenek i wielogłosowych utworów dziecięcych znakomitych polskich twórców.

O godzinie 16.00 w Holu Balkonowym CK Zamek rozpocznie się spotkanie z Dariuszem Gzyrą “Dziękuję za świńskie oczy”. Dariusz Gzyra uważa, że w świecie, w którym zło jest wszechobecne, widać wyraźnie, ile jest możliwości czynienia dobra. Weganizm postrzega jako kontestację systemu manipulującego ludźmi. Spotkanie poprowadzi Hanna Mamzer.

Zamek zaprasza również o 18.00 do Sali Wielkiej na koncert Dagadany i Poznań Jazz Philharmonic Orchestra. To koncert świętujący dziesięciolecie istnienia polsko-ukraińskiego zespołu. O tej samej porze Blue Note zaprasza na koncert charytatywny “Piosenka jest dobra na wszystko” organizowany przez Lions Klub Poznań Polonia. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory Wasowskiego i Przybory w języku francuskim oraz piosenki najwybitniejszych francuskich kompozytorów. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na pomoc i stypendia dla utalentowanej młodzieży. Także o 18.00 w Auli UAM rozpocznie się “Speaking Concert: Pokolenie IJP” poświęcony I.J.Paderewskiemu.

Klub B17 proponuje o 18.30 koncert “Viva San Remo”. Wystąpią na nim Halina Benedyk w duecie z Marco Antonellim, Thomas Grotto, Alberto Amati, a imprezę poprowadzi Enrico Buscema. Klub Dragon proponuje natomiast o 20.20 koncert “Malwina Paszek: lira korbowa solo”. Podczas koncertu zabrzmi lira korbowa w repertuarze tradycyjnym. Pieśni zabrzmią w różnych aranżacjach, w nowoczesnej stylistyce, a także w formie tradycyjnej, sama lira nie będzie pełnić tylko funkcji akompaniującej.

Strona głównaKulturaPoznań na weekend: od Betlejem do Garou