Poznań na weekend: gitara po hiszpańsku, Tom Odell i pożegnanie lata na Pyrlandii

Mistrzowie gitary na Wieczorze Hiszpańskim, piknikowe zakończenie lata w różnych punktach miasta, Pyrlandia, Nocny Targ Towarzyski oraz Late Summer Festival nad Maltą. Nikt w Poznaniu nie będzie mógł powiedzieć, że jest nudno w ten weekend!

W piątek, 31 sierpnia o godzinie 15.00 rozpocznie się Nocny Targ Towarzyski przy Kolejowej 23 z kolektywem The Very Polish Cut Outs. Targ odbędzie się pod hasłem „Ostatni dzień lata”, a piosenki nostalgiczne i do tańca zagrają The Very Polish Cut Outs, Pejzaż i przyjaciele. Targ potrwa do 4 rano 1 września.

O godzinie 17 na Dziedzińcu Szkoły Baletowej rozpocznie się seans „W starym kinie”. Tym razem projekt Przystanek ul. Gołębia przedstawi film niemy z 1926 roku „Cyganka Aza”. Integralną częścią pokazu będzie występ zespołu muzycznego. Zagrają: Joanna Zielecka – flety, Dominika Dołżyńska – skrzypce, Waldemar Rychły – gitara, dzwonki. Również o godzinie 17.00 na Polskim Placu Zabaw przy ul. 27 Grudnia rozpocznie się koncert na Pożegnanie PPZ Kapeli Maliszów.

Warto także się wybrać na finał Wildeckiego Lata Kulturalnego. O 17.15 na placu M. Skłodowskiej-Curie wystąpią Izabela Szafrańska, wokalistka obdarzona wyjątkowym głosem i Przemysław Zalewski, akompaniujący jej na pianinie. Natomiast na Smochowicach (obiekt sportowy przy ul. Braniewskiej) o godzinie 18.00 rozpocznie się dyskoteka dla wszystkich – gra Pan Picik – a o 21.30 kino plenerowe: „Podróż na sto stóp” reż. Lasse Hallstrom. Wszystko to dzięki Latu z Estradą.

Godzina 19.00 to początek Punkrockshow – Alians + Niesamowita Sprawa na dziedzińcu restauracji „Przekora” przy ul. Zeylanda 1. Bilety 20 zł. Również o godzinie 19.00 w Sali Wielkiej CK Zamek rozpocznie się koncert Karoliny Cichej, kompozytorki, wokalistki i multiinstrumentalistki zafascynowanej tradycyjną muzyką mniejszości północno-wschodniej Polski. Zespół wystąpi w składzie: Karolina Cicha – śpiew, akordeon, fortepian, sampler perkusyjny, Karolina Matuszkiewicz – suka biłgorajska, fidel płocka, kemancze, kobyz, śpiew oraz Mateusz Szemraj – lutnia arabska, cymbały. Bilety 35 zł.

O godzinie 20.00 rozpoczną się 13. urodziny PoemaCafe przy ul. Langiewicza – uświetnią je Alberto Amati & Sergio Bettasclock. W programie największe włoskie przeboje oraz ponadczasowe piosenki z repertuaru m. in. Franka Sinatry, Freda Buscaglione, Elvisa Presleya. Wstęp 49 zł. Konieczna rezerwacja. Również o 20.00 w Auli UAM w ramach Akademii Gitary zagra Dominic Miller, jeden z najpopularniejszych gitarzystów rockowo-jazzowych na świecie, a także kompozytor i producent muzyczny. Bilety 79 zł – 149 zł.

Natomiast o 20.30 w Starym Korycie Warty rozpocznie się projekcja kolejnego przedwojennego hitu. Tym razem będzie to film z 1935 roku „Dwie Joasie” w reż. Mieczysława Krawicza. Wstęp wolny.

Kto woli spędzać weekendy poza miastem – powinien wybrać się na Dni Przeżmierowa, które potrwają cały weekend. Rozpoczęcie obchodów zaplanowano w piątek na godzinę 17.00. Tego dnia na scenie w Parku Kanikowskiego wystąpią laureaci Rozśpiewanej Gminy, Jamrose i Kasia Lesing, Siostry Melosik oraz KOMBII. Na zakończenie pierwszego dnia wystąpi DJ.

W sobotę impreza przeniesie się na obiekt OSiR na ul. Kościelnej 46/48. Od 16.10 wystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera w Przeźmierowie, Zespół Pieśni i Tańca Ludowego Modraki, Młodzieżową Orkiestrę Dętą Gminy Tarnowo Podgórne, Mażoretki Gminy Tarnowo Podgórne, OSiR Dance Studio Tarnowo Podgórne, Luizę Rybak z zespołem, Happy Jazz Band, Dead Pixels oraz Urszulę Chojan.

Sobotę, 1 września, warto rozpocząć na Jodze w Ogrodzie Szeląg, która rozpocznie się o 10.00. Godzinę później przy Przedszkolu nr 47 (ul. Senatorska 1) rozpocznie się podwójny wernisaż i piknik sąsiedzki. Na wyremontowanym fragmencie płotu przedszkola zostanie odsłonięta wystawa starych zdjęć z albumów Abisyńczyków jako inaugurująca działalność Galerii O!Płotek. Jednocześnie odsłonięte zostaną tablice historyczne SIM, które wykonano dzięki wsparciu Centrum Inicjatyw Lokalnych. Będzie to także okazja, żeby podziękować osobom zaangażowanym w remont płotu. Będą ciasta, kawa i zimne napoje.

O godzinie 16.00 rozpoczyna się nad Maltą Late Summer Festival: Tom Odell i inni. Zagrają Tom Odell, Nosowska, Daria Zawiałow, Ralph Kaminski, Muchy, Mery Spolsky, Kamil Pivot, Pepe. oraz Michał Kowalonek (specjalny program poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu zatytułowany „O miłości w czasach Powstania Wielkopolskiego”). Koncerty odbywać będą się na dwóch scenach umiejscowionych na mecie toru regatowego nad Jeziorem Malta, nie zabraknie także specjalnej strefy gastronomicznej z food truckami. Impreza potrwa do 23.00. Bilety 159 zł – 180 zł.

O godzinie 16.00 rozpoczyna się Wielki Piknik w Ogrodzie Szeląg. Będzie mnóstwo kulinarnych atrakcji, niektóre przygotowane dzień wcześniej, a niektóre cały miesiąc, będą koncerty, wspólne śpiewanie i tango. Natomiast o 17.00 nad Wartą w Starym Porcie zabrzmią najsłynniejsze koncerty na gitarę – w tym Concierto Aranjuez. Rozpocznie się tam Wieczór Hiszpański Akademii Gitary, na którym zagrają sami mistrzowie: Carlos Pinana, Cesar Álvarez, Miguel Ángel Orengo i Łukasz Kuropaczewski. Watęp wolny.

W ramach lata z Estradą Kobylepole proponuje o 21.30 na kino plenerowe „Nietykalni” w reż. Oliviera Nakache, Erica Toledano. Seans odbędzie się przy ul. Żelaznej 9.

W niedzielę, 2 września, od 10.00 Kino w Bramie 46 (ul. Matejki 46) zaprasza na Warsztaty szydełkowania: ubranko na hydrant. Udział jest bezpłatny.

O godzinie 14.00 nad Maltą wyruszy Atak Wampirów: bezpłatna gra miejska, podczas której uczestnicy poznają zasady i historię krwiodawstwa. Uczestnicy rozwiązując zagadki powstrzymują wampiry, które chcą napić się krwi. Krwi potrzebnej ofiarom wypadków czy pacjentom szpitali. Dobra zabawa dla rodzin z dziećmi.

O tej samej porze w parku Jana Pawła II rozpocznie się Pyrlandia Aquanet Festiwal 2018, czyli największy piknik w mieście. Wystąpią Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego, Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele, Krambabula i LemON. Impreza potrwa do 21.30, wstęp wolny.

CK Zamek proponuje o 18.30 na spektakl „Wklęsły” w reż. Ewy Obrębowskiej-Piaseckiej. Wystąpią Grażyna Wydrowska, Patryk Krause i Janusz Stolarski. Spektakl prezentowany w ramach „Teatru powszechnego” – autorskiego projektu performatywnego realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu od 2016 roku, złożonego z przedstawień tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia czy status społeczny. Bilety 10 zł – 15 zł.

O godzinie 16.00 Prezydent Miasta Poznania i Miejska Rada Seniorów zapraszają Seniorki i Seniorów na Potańcówkę na Wolnym. W programie wydarzenia muzyka lat 60, 70, 80-tych, poczęstunek, konkursy i niespodzianki, a wszystko to na Dziedzińcu UMP. Zabawa potrwa do godziny 20.00.

Autor: el

Podziel się:

Ostatnio dodane: