Poznań pochód fot. Wojtek Lesiewicz

Poznań na weekend. Co robić w weekend w Poznaniu?

Juwenalia, latynoska muzyka i… niemoralny spacer przez Poznań. W ten weekend w stolicy Wielkopolski naprawdę będzie się dużo działo!
Juwenalia Poznań 2019 – 25 i 26 maja – wstęp 40 PLN za dzień – park Jana Pawła II

Muzyczne szaleństwo trwa. W piątek na scenie pojawią się Black Crane DJ, Kasia Tontor, Bovska, Clock Machine, Smolik. Sobota to natomiast koncerty: Night late, Prohibicja, Eleonor Gray, Beata i Bajm, Vogule Poland. Więcej informacji tutaj.

Antykabaret Barbarzyńcy PL 24 maja @ 19:00 – 20:30 – wstęp 15 PLN – Barak Kultury, al. Marcinkowskiego 21, Poznań

Oto nadchodzą Nieprawdziwi Polacy z humusem w ręku! Zabiorą Wam pracę, zniszczą Waszą tożsamość, zdeprawują Waszych starców i dzieci, wykupią Wam ze sklepów całą kaszankę, wezmą z Wami ślub, a na końcu sprawią, że umrzecie ze śmiechu. Antykabaret Barbarzyńcy PL jest inny od tego, co nazywacie kabaretem!

„Rezerwat” to pierwszy spektakl poznańskich artystów, którzy z perwersyjnym wdziękiem głoszą manifest mniejszości! W „Rezerwacie” możecie spotkać almodovarowską dziewczynę, podejrzanego arabskiego imigranta, wyzwolonego ducha Marii Konopnickiej i zboczusia ze sklepu patriotycznego. Zagląda tu także myśliwy polujący na gatunki gorszego sortu.

Barbarzyńcy PL to wybuchowa mieszanka talentów i osobowości rodem z koszmarnego snu Prawdziwego Polaka. Gorący temperament hiszpańskiej aktorki Evy Rufo, erotyczny feeling krytyka filmowego i aktywisty ruchu LGBT Bartosza Żurawieckiego, arabski profil i francuskie maniery aktora Hacena Sahraoui. A to jeszcze nie wszystko! Skład dopełniają: uwielbiająca artystyczne transformacje Aleksandra Marzec oraz kompozytor dźwięków innych Paweł Paluch. Nad całością czuwa „barbarzyńca z wyboru” Przemek Prasnowski, reżyser i aktor.

Więcej informacji tutaj.

Noel El Látigo – kubański koncert i impreza w rytmach latino – 24 maja @ 20:00 – 23:00 Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79

Wokalista Noel El Látigo rozgrzewa serca publiczności i porywa je w szalony wir! Salsa, bachata, timba, cumbia, merengue oraz bolero – podczas koncertu usłyszymy przeróżne kubańskie brzmienia!

Jest on autorem wielu projektów muzycznych, m.in.: „Soy la Fuente”, „Noel & Su Sabor de Cuba”, „Noel el Látigo”, które od wielu lat napełniają polską publiczność kubańskim duchem. Artysta jest również wokalistą w grupie Rey Ceballo & Tripulación Cubana, z którą współpracuje od wielu lat przy różnych koncertach i projektach tematycznych.

„Soy la Fuente” to autorski projekt artysty, który wykonuje zarówno powszechnie znane standardy kubańskie, jak i utwory własnego autorstwa przy akompaniamencie fortepianu, trąbki, basu oraz bongosów.

Po koncercie, impreza w rytmach salsy, nie zabraknie również dużej dawki bachaty i kizomby i zouk.

Szczegóły tutaj.

Nohono + Vyspa w KontenerART 24/05 24 maja @ 20:00 – 22:00

Vyspa to elektroniczny duet z Poznania. Ich tożsamość identyfikują przestrzenne brzmienia synthów, gitary naładowane pogłosami, energetyczne refreny, ale i ogromny ładunek emocjonalny zawarty w piosenkach. Vyspa stara się wyciągać i łączyć na swój własny sposób wszystkie składowe tego, co ich zdaniem, jest najpiękniejsze w muzyce.

Nohono to poznańska elektroniczna grupa artystyczna założona na początku 2015 roku. Jej skład tworzą osobowości o bardzo zróżnicowanej przeszłości artystycznej, łączące ze sobą wiele dziedzin sztuki. Główną ideą projektu jest łączenie doświadczeń i umiejętności poszczególnych członków zespołu w celu zapewnienia kompaktowego, nastrojowego doświadczenia audiowizualnego. NOHONO na scenie to mieszanka żywiołowej elektroniki, żywych instrumentów, hipnotyzującego wokalu oraz wizualizacji tworzonych w oparciu o technologię 3D mappingu. Wszystkie te elementy tworzone na żywo podczas występu sprawiają, że dźwięk i światło przestają być osobnymi elementami, łącząc się w spójną całość.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Zwiedzanie cmentarza św. Wojciecha na Cytadeli 25 maja @ 10:30 – 14:00

godz. 10:30 – rozpoczęcie zwiedzania (historia i przyroda stoku cmentarnego)
godz. 12:00 – objęcie roczną opieką społeczną wybranych mogił, spotkanie z dotychczasowymi opiekunami
godz. 12:30-14:00 – prace porządkowe

ZBIÓRKA: godzina 10:30 przy schodach prowadzących na Cytadelę, u zbiegu al. Niepodległości i ul. Armii Poznań, u dołu schodów, przy haubicach (zwanych potocznie “armatami”).

Szczegóły można znaleźć tutaj.

Niemoralny Poznań – spacer z przewodnikiem 25 maja @ 11:00 – 13:00 – Stary Rynek (Pręgierz)

Premierowy spacer zatytułowany “Niemoralny Poznań”. Przewodnik (Damian) będzie czekał na wszystkich chętnych w sobotę 25 maja o godzinie 11 i 16 na Starym Rynku przy pręgierzu, zakończenie planowane jest w okolicach pomnika Hipolita Cegielskiego.

Uwaga! Spacer dla osób powyżej 16 roku życia!

Przestępstwa kryminalne, a więc morderstwo, rabunek, kradzież, gwałt, szantaż, należą do grupy czynów, które będąc przekroczeniem moralności stanowią zarazem przekroczenie prawa. Za oszustwa i fałszerstwa także groził odpowiedni paragraf. Co więcej, służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w mieście również przytrafiały się momenty słabości. Zapraszamy na wycieczkę wszystkich tych, którzy przekroczyli szesnasty rok życia i mają ochotę razem z nami podróżować po ścieżkach, do których moralność nie docierała i za której brak trzeba było często odpowiednio odpokutować.

Wycieczka odbywa się w konwencji “free walking tour” – niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników. Na zakończenie spaceru można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Szczegóły dostępne są tutaj.

Koncert Chóru Czarownic w Poznaniu 25 maja @ 20:00 – 22:00 Aula Artis, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

Chór Czarownic śpiewa głośno, gniewnie, punkowo, z energią ale także z refleksją, autoironia i ponadczasowa mądrością. Występ zbudza wśród widzów najwyższe emocje. Literacko to opowieść z punktu widzenia kobiet i ich skomplikowanych relacji ze współczesnym światem. Ta historia uniwersalnie wpisuje się we współczesne społeczne leki związane ze wzrostem napięć lokalnych i globalnych, ze zmianami społecznymi, odradzającym się nacjonalizmem i faszyzmem w Europie i na świecie.

Dodatkowe informacje są tutaj.

Babi Targ w Poznaniu / majowe wietrzenie szaf / 26.05.19 26 maja @ 12:00 – 16:00

Babi Targ jest lokalną odmianą znanych już wcześniej na zachodzie swapping parties, polegających w głównej mierze na wymianie ciuchów, butów i innych dodatków.

W miarę rozwoju imprezy uczestniczki i uczestnicy nadali jej własny charakter. Oprócz wymiany zaczęli również kupować i sprzedawać przyniesione ubrania. Babi Targ stał się imprezą idealną zarówno dla tych, którzy lubią wietrzyć swoje szafy i dla poszukiwaczek/poszukiwaczy ciekawych i nietuzinkowych rzeczy.

Szczegóły tutaj.

Festyn Rodzinny na Ostrowie Tumskim 26 maja @ 12:15 – 19:00

12:15 – Uroczysta Msza Święta w Archikatedrze
13:20 – Rozpoczęcie Imprezy
13:50 – Koncert Chóru z Gostynia
14:45 – Pokaz taneczny– SRT – FUNDACJA DZIECI TAŃCA
15:00 – Koncert Zespołu Commers Band
15:40 – Bicie rekordów Diabadance
16:00 – Występ Artystyczny Teatr Kultureska
16:45 – Występ Tulipanków
17:00 – Koncert Zespołu „Rock and Fire

Szczegóły tutaj.

Warto również zajrzeć do naszego kalendarium, w którym można znaleźć znacznie więcej nadchodzących wydarzeń!

mat. pras. op. AS

Dodaj komentarz

avatar