Poznań na weekend: Cavaliada, zapalanie choinki i… Siłaczki

Kilkanaście koncertów, imprezy andrzejkowe, festiwal sztuki i Cavaliada, a do tego prapremiera „Siłaczek”. Ten weekend na pewno nie będzie nudny!

Już 29 listopada na MTP rozpoczyna się Cavaliada, a dzień później Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. Obie imprezy potrwają do końca weekendu i na pewno warto znaleźć chwilę, a nawet dwie, żeby odwiedzić przynajmniej jedną z nich.

Miłośników muzyki chóralnej nie może zabraknąć na Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza 2018, które rozpoczyna się 30 listopada i trwa do 2 grudnia. Ideą tego muzycznego święta jest konfrontacja zwycięzców sześciu najstarszych i uznanych polskich konkursów chóralnych. W piątek o 19.00 w Auli NOva AM rozpocznie się koncert inauguracyjny oraz warsztaty „rytMY w CIELE”, sobota jest poświęcona warsztatom chóralnym, a w niedzielę o 18.00, również w Auli Nova, rozpocznie się koncert laureatów.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na niektóre z wydarzeń obowiązywać będą bezpłatne wejściówki. Informacje o wejściówkach: www.grand.prix.stuligrosz.pl

W piątek, 30 listopada, warto się wybrać o 18.00 do Muzeum Sztuk Użytkowych na „Medytacje w muzeum: przyjemność”. Do medytacji zaprasza Marzena Prusińska (od 2015 roku praktykująca medytację Vipassana), a o obiektach opowiadać będzie Aleksandra Podżorska.

O godzinie 19.00 w Blue Note (Kościuszki 79) rozpocznie się koncert Dezertera. Bilety: 33 zł. Również o 19.00 Filharmonia Poznańska zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Gwiazdy światowych estrad”. Tym razem gwiazdą będzie Giuliano Carmignola – skrzypce, dyrygent
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej. W programie utwory J. Haydna i W.A. Mozarta. Klub Muzyczny B17 zaprasza – też o 19.00 – na koncert zespołu Xxanaxx, tuż po premierze nowego albumu „Gradient”.

O 20.00 w Sali Ziemi MTP rozpocznie się koncert „Edyta Górniak akustycznie”. Bilety: 120 – 160 zł. Jazz Ring Festival proponuje koncert StarkLinnemann Quartet (Holandia), który odbędzie się w Pawilonie. Bilety” 20 zł. PoemaCafe (Langiewicza 2) zaprasza na „Włoskie Andrzejki z Thomasem Grotto” także o 20.00. A Casa Buena (Małe Garbary 2) o tej samej porze proponuje „Tango! Koncert Andrzejkowy / Prządka, Karasiewicz / + Milonga”. Bilety: 45 zł. Koncert odbędzie się na sali akademii tanga Casa Buena, po koncercie milonga z muzyką na żywo – DJ Michał el Monje.

O 21.00 zaprasza Próżność (Niepodległości 8a) na „Andrzejki w Próżności: Stare Piosenki Nocą”. Bilety: 15 zł – 20 zł, a w programie między innymi stare piosenki nocą, taniec węża i kosmos w sercu oraz prawdziwy romans. Również o 21.00 w „Lalce” (Prusa 18/3) rozpocznie się wernisaż wystawy fotograficznej „Poznańskie niebo” Leszka Bartczaka.

W sobotę, 1 grudnia, Teatr Muzyczny zaprasza o 15.00 i drugi raz o 19.00 na koncert „Z Broadwayu do Hollywood 3”. W programie znajdą się fragmenty największych, światowych musicali, w większości nigdy nieprezentowanych na scenie. Oprócz solistów wystąpią również zespół wokalny, balet i orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu pod kierownictwem Agnieszki Nagórki.

O 17.00 warto być na Betlejem Poznańskim, ale na Starym Rynku – wtedy właśnie prezydent Jacek Jaśkowiak uroczyście włączy światełka na poznańskiej choince i otworzy tę część jarmarku.
O godzinie 18.00 w Auli UAM rozpocznie się XIV Charytatywna Gala Fundacji Mam Marzenie. Poprowadzą ją Małgorzata Kożuchowska i Conrado Moreno, a wystąpią Radzimir Dębski Jimek z poznańską CoOperate Orchestra pod dyrekcją Adama Domurata, Natalia Kukulska, Rebeka, Krzysztof Antkowiak i B.R.O.

O 18.30 w Blue Note rozpocznie się koncert Daniela Cavanagha z okazji drugiej części trasy „The Monochrome Tour”. O 19.00 w Teatrze Wielkim wystąpi z nowym repertuarem Stanisława Celińska, a w Sali Wielkiej CK Zamek w cyklu „Gramy u siebie” zagrają Grabek / Michał Kmieciak. Bilety 15/20 zł. O tej samej godzinie U Bazyla (Norwida 18a) zagrają Guzior + ReTo. Bilety – 40 zł. PoemaCafe natomiast zaprasza na wieczór muzyczno-kabaretowy „Dziewczyny jak te kwiaty – Samolczyk & Żuromski”.

O 20.00 w Alternativa Club (CK Zamek) rozpocznie się koncert Synth Runner 2077. Bilety: 20/30 zł. Pół godziny później w Hali 3A MTP wystąpi Alan Walker. Natomiast o 21.00 Blue Note zaprasza na taneczne andrzejki – szalony wieczór z muzyką na żywo. W przerwach między występami zespołu gra DJ.

W niedzielę, 2 grudnia, warto zobaczyć Pochód Polski, który ponownie po stu latach przejdzie przez Poznań. Przemarsz nawiązuje do pochodu, w którym przeszli ulicami Poznania delegaci i delegowane na Polski Sejm Dzielnicowy 3 grudnia 1918 r. Pochód wyruszy o 14.45 z Fary Poznańskiej i przejdzie do pomnika Powstańców Wielkopolskich.

O godzinie 16.00 W Auli Koncertowej POSM przy ul. Solnej rozpocznie się koncert „Powstanie Wielkopolskie pieśnią i wierszem ukazane”. O godzinie 20.00 w Kinie Pałacowym rozpocznie się przedpremierowy pokaz filmu „Siłaczki” z udziałem twórców filmu. Po pokazie odbędzie się spotkanie z Martą Dzido i Piotrem Śliwowskim, które poprowadzi Violetta Szostak. Bilety: 20 zł.

W sali Ziemi MTP o 18.00 rozpocznie się koncert Andrzeja Piasecznego. Bilety – 120, 140 i 160 zł. O godzinie 18.30 klub U Bazyla zaprasza na koncert zespołu Revocation. Bilety: 74 zł. A o 19.00 w Blue Note wystąpi Colin Bass. Koncert odbędzie się z okazji 20-lecia wydania albumu „An Outcast of the Islands”. Bilety w dniu koncertu: 75 zł – miejsca siedzące, 60 zł – miejsca stojące.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: