Poznań: Co robić w weekend? Nasze propozycje! 7, 8 i 9 luty 2019

Koncert Piotra Cugowskiego, potańcówka w ludowych klimatach, jazz z najwyższej półki i na deser Mokrofon. Wybierajcie!
Piotr Cugowski – “40” Akustycznie 7 lutego @ 19:00 – 22:00
Sala Ziemi, ul.Głogowska 14

Wyjątkowy koncert Piotra Cugowskiego w wersji akustycznej z utworami z nowej płyty „40”. Nowy projekt Piotra Cugowskiego to nowa karta w bogatym portfolio artysty. Pierwszy singiel – „Kto nie kochał”, który premierę miał pod koniec 2018 roku to ballada opowiadająca o ludzkich emocjach i uczuciach, które rządzą i rozdają karty w relacjach międzyludzkich. Dowiedz się więcej »

schafter – Poznań – SOLD OUT 7 lutego @ 19:30 – 22:30
Tama, ul. Niezłomnych 2

Zapraszamy na występ schaftera promujący jego debiutancki album pt. „audiotele”. Krążek trafi do sprzedaży 22 listopada 2019, a artysta ruszy w swoją pierwszą trasę koncertową na początku 2020. Większość dat jest już wyprzedana. Dowiedz się więcej »

22 lata klubu Blue Note: Kendrick Scott Oracle 7 lutego @ 20:00 – 23:00
Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79

Po fenomenalnym debiucie dla Blue Note Records, były perkusista Terence’a Blancharda – Kendrick Scott powraca z kolejnym, jeszcze lepszym albumem „A Wall Becomes A Bridge”!

W 2015 roku, Kendrick Scott zadebiutował w wytwórni Blue Note intrygującym krążkiem „We Are The Drum”. Wydawnictwo to zdobyło godne podziwu recenzje i umocniło pozycję zespołu Scotta – Oracle, jako jednego z najsilniejszych i najbardziej przemyślanych zespołów jazzowych tego pokolenia. Czuć w niej bagaż doświadczenia jakie zebrał perkusista w ciągu ostatniej dekady, gdzie nadawał puls zespołom prowadzonym przez takie znakomitości, jak Herbie Hancock, Aaron Parks, Charles Lloyd, Kurt Rosenwinkel, Kurt Elling czy Terence Blanchard. Dowiedz się więcej »

Weekend z Osiecką – Wawrzyniak & Karasiewicz 7 lutego @ 20:00 – 21:30
PoemaCafe Kawiarnia Artystyczna, Langiewicza 2

Serdecznie zapraszamy na 2 koncerty projektu AAW_Osiecka_project. Jest to imieninowy prezent liderki projektu – Agaty Amelii Wawrzyniak, która przygotowała 5 nowych piosenek. Koncerty odbędą się w dwóch terminach: 7.02.2020 (piątek), godz. 20:00 i 8.02.2020 (sobota), godz. 19:00. Dowiedz się więcej »

Projekt ZOOM – koncert jubileuszowy u Pana Gara 7 lutego @ 20:00 – 22:00
PAN GAR, ul.Slowackiego 19/21

Projekt ZOOM to reaktywacja zespołu ZUMBA, powstałego w Krakowie ok, 20 lat temu. Wtedy dwaj kuzyni Gia i Zaza postanowili postanowili przyjechać i osiedlić się w Polsce. Pierwsze kroki stawiali na płycie Rynku Głównego oraz krakowskich klubach. Grali autorskie piosenki przetłumaczone na język polski. Dowiedz się więcej »

Brzoska/Marciniak/Markiewicz – Dragon Social Club – Poznań
7 lutego @ 20:00 – 22:30
Klub Dragon, ul.Zamkowa 3

Trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz- to muzyczny eksperyment, łączący poezję z gitarą elektryczną i trąbką, w otwartych kompozycjach i improwizacjach. Poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule. Dowiedz się więcej »

Potańcówka na Zamku 8 lutego @ 18:00 – 21:00
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, ul. Św. Marcin 80/82

Kapela Dudziarzy Wielkopolskich, Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu oraz Dom Tańca Poznań zapraszają na kolejną karnawałową potańcówkę na Zamku. Do tańca porwą nas dźwięki grane na tradycyjnych instrumentach z Wielkopolski i nie tylko. Zagrają kapele lokalne i goście. Dowiedz się więcej »

Koncert Tabu + In2 8 lutego @ 19:00 – 23:00
Klub u Bazyla, ul. Norwida 18A

Zespół Tabu to śląski zespół który powstał w 2003 roku. Przez lata działalności krystalizował się jego skład jak i styl muzyczny, który do dziś mu towarzyszy. Energetyczne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna to kierunek, którym Tabu podąża od wielu lat. Dowiedz się więcej »

Sztywny Pal Azji – Młyn Gniezno 8 lutego @ 20:00 – 22:00
Klub Muzyczny MŁYN, ul. Roosevelta 50

Zapraszamy znów do Młyna na potężną dawkę przebojowych dźwięków! Bilety w cenie 50 zł. Dowiedz się więcej »

Blue Wave Band 8 lutego @ 20:00 – 23:00
Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79

Charyzmatyczny wokal, drapieżne gitary, dynamiczna sekcja rytmiczna i naturalna potrzeba eksperymentowania tej piątki sprawi, że ta sobotnia noc pozostanie niezapomniana! Dowiedz się więcej »

Game Over czyli ostatni koncert Mokrofon 8 lutego @ 20:02 – 22:02
Klub Dragon, ul.Zamkowa 3

Tak jak pisaliśmy wcześniej pożegnalny koncert zagramy dla Was w poznańskim Dragon Social Club. Na scenie pojawi się większość muzyków, którzy przewinęli się przez Mokrofon.
Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony dla Hospicjum Palium- Motyle dla hospicjum
Obserwujcie wydarzenie. Dowiedz się więcej »

Dzieciaki w Tramwajarzu | Spektakl „Szabadabada” Teatru Fuzja 9 lutego @ 15:00 – 17:00
Dom Tramwajarza, Słowackiego 19

Na zakończenie ferii zimowych serdecznie zapraszamy na spektakl dla dzieci „Szabadabada” Teatru Fuzja w ramach cyklu Dzieciaki w Tramwajarzu! Jest to opowieść o osiedlowej przyjaźni trójki zwierzaków: Wróbla, Kota oraz Psa. Bohaterowie postanawiają przeprowadzić rewolucję na pobliskim placu zabaw. Dowiedz się więcej »

Szybkie randki w Poznaniu! (grupa 22-29 lat) 9 lutego @ 18:00 – 20:00
Mustang Live Music Club, Nowowiejskiego 6

Speed-Dates.pl – Szybkie Randki i Mustang Live Music Club zapraszają wszystkich singli z Poznania i okolic na Speed Dating. Co to takiego? Szybkie Randki, doskonała zabawa i pomysł na miły wieczór w dobrym towarzystwie. Podczas naszych spotkań dla singli przeżyjesz kilkanaście 5-minutowych szybkich randek podczas których możesz porozmawiać z bardzo ciekawymi ludźmi. Kto wie może pośród nich znajdziesz miłość swojego życia? Dowiedz się więcej »

JazZamek #29 Tubis Trio “So Us” w CK Zamek w Poznaniu 9 lutego @ 19:00 – 21:00
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, ul. Św. Marcin 80/82

JazZamek #29 Tubis Trio – premiera „So Us” Niedziela 9.02 g. 19 Sala Wielka CK Zamek Tubis Trio to akustyczne trio jazzowe, którego muzyka charakteryzuje się chwytliwymi melodiami oraz zaraźliwym, świetnie dobranym, lekko popowym rytmem pełnym synkop i lirycznymi solówkami. Dowiedz się więcej »

Flowing Canoe (Zakrocki/Kubiak) koncert premierowy! 9 lutego @ 20:00 – 22:00
PIES andaluzyjski, Nowowiejskiego 17

FLOWING CANOE (Patryk Zakrocki / Andrzej Kubiak) Premierowy koncert Patryka Zakrockiego (SzaZa, Polski Piach, Spontanous Chamber Music) z Andrzejem Kubiakiem (Wielka Łódź, Boogie Chilli, Good Ol’ Boys).

Wcześniej nigdy ze sobą nie grali i dopiero dzięki tej inicjatywie… dowiedzieli się o sobie nawzajem. Do ich spotkania doprowadził Maciej Gig Geming (free music stop) uznając, że… będą do siebie pasować. Dowiedz się więcej »

 

Więcej informacji znajdziecie w naszym Kalendarium.

el