Poznań na weekend: koncerty, kwiaty i medytacje

Od targów Gardenia poprzez zaglądanie w zakamarki muzeów i miejskich kamienic aż po jazz z najwyższej półki. Gotowi na weekend? Kondycja się przyda!

21 lutego rozpoczęły się targi Gardenia, które potrwają do 23 lutego. Wszyscy, którzy szukają inspiracji do ogrodu, na taras, chcą się dowiedzieć więcej o roślinach, architekturze ogrodowej czy architekturze krajobrazu – koniecznie powinni w weekend zajrzeć na MTP.

Piątek, 22 lutego, można zacząć w Muzeum Sztuk Użytkowych, ale nie na zwiedzaniu, tylko na… medytacji.O godzinie 18.00 rozpocznie się to nietypowe obcowanie ze sztuką, a zaprasza Marzena Prusińska (od 2015 roku praktykująca medytację Vipassana). O obiektach do medytacji opowiadać będzie Aleksandra Podżorska. Wstęp wolny.

O godzinie 19.00 w Klubie U Bazyla (ul. Norwida 18a) rozpocznie się koncert zespołu Abradab, który powrócił z długo wyczekiwanym albumem „048”. Bilety: 55 zł. Również o 19.00 w Teatrze Ósmego Dnia (ul. Ratajczaka 44) będzie można obejrzeć “Paragraf 196 KK (ćwiczenia z terroru)”. Bilety 20 zł – 25 zł.

Dom Tramwajarza (ul. Słowackiego 19) zaprasza na potańcówkę “Oberki w Tramwajarzu”. Zagrają przynajmniej cztery kapele: Kapela Józefa Tomczyka z Mroczek Małych, Wolne obroty, Gołoborze, Przodki. Wstęp: 15 zł. O 19.30 w CK Zamek rozpocznie się koncert JazZamek #20: Wójciński / Szmańda Quartet. Bilety 30 zł – 35 zł.

O 20.00 zaprasza Sala Ziemi (ul. Głogowska 14) na MTP na koncert Ólafura Arnaldsa. Islandczyk zagra w Poznaniu w ramach światowej trasy koncertowej promującej jego nowy album „re:member”. Również o 20.00 w Teatrze Polskim rozpocznie się „Hymn do miłości” w reż. Marty Górnickiej. Spektakl będzie można obejrzeć o tej samej godzinie w sobotę, 23 lutego, oraz w niedzielę, 24 lutego, o 17.00. Bilety 30 zł – 50 zł.

Pawilon (ul. Ewangelicka 1) zaprasza o 20.00 na koncert #314 Lonker See. Bilety 30 zł. O tej samej godzinie Alternativa proponuje (ul. Św. Marcin 80/82) Twin Peaks Party, a PoemaCafe (ul. Langiewicza 2) – koncert Gentle Swing. Bilety 45 zł.

O 21.00 Klub Kosmos (Święty Marcin 24) zaprasza na imprezę taneczną Retro Brzmienia / 80′ 90′ 00′. O oprawę muzyczną zadba DJ FĄFER czyli Tomasz Fąferek. O tej samej godzinie Próżność (al. Niepodległości 8a) zaprasza na Blask #5: Mark Knight. Mark Knight to legenda brytyjskiej sceny klubowej. Blask – nieskrępowana zabawa, muzyka na najwyższym poziomie i nowe znajomości.

O 23.00 Tama (ul. Niezłomnych 2) proponuje święto muzyki klubowej: WIR #2: Ellen Allien.

Sobotę, 23 lutego, warto się wybrać na wycieczkę. Pierwszy raz o 10.00 i drugi o 12.15 Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu wycieczek edukacyjnych Śladami Kroniki. Spacery organizowane są co miesiąc i poprowadzą ich uczestników trasami związanymi z przewodnimi tematami kolejnych wybranych tomów “Kroniki Miasta Poznania”. Każdej z nich towarzyszyć będzie prelekcja lub wykład. Tym razem bohaterem wycieczki będzie plac Wiosny Ludów.

Gdyby natomiast ktoś chciałby się dowiedzieć więcej o poznańskich kamienicach, to o 11.00 i 15.00 przewodnik Damian z PoPoznaniu.pl będzie czekał na chętnych na schodach ratusza. Zakończenie na ulicy Wrocławskiej. Wycieczka odbywa się w konwencji “free walking tour” – niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników. Na zakończenie spaceru można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

W samo południe w FoodHall Poznań na dworcu PKP rozpoczyna się Festiwal Azjatycki. Miłośnicy egzotycznej kuchni znajdą tam między innymi świeże japońskie sushi, indyjską pakorę, gruzińskie chaczapuri, libański tabbouleh, wietnamskie kanapki bahn mi i wiele innych przysmaków. Festiwal potrwa do 24 lutego do godziny 18.00.

Również w południe rozpocznie się zwiedzanie Fortu VI (ul. Lutycka 115). Spacer potrwa ok 1,5 godziny a w trakcie będzie możliwość zobaczenia pomieszczeń załogi z wystawą fotografii archiwalnych i współczesnych fortyfikacji, magazynu prochu, pancernego stanowiska obserwacyjnego oraz spacer fosą fortu. Bilety 10 zł.

O godzinie 18.00 Łazęga Poznańska (Święty Marcin 75) zaprasza na pokaz archiwalnych, 16 mm filmów o wojnie z kolekcji Bohdana Bobrowskiego i Macieja Moszyńskiego. Pokaz darmowy, o charakterze edukacyjnym, połączony z opowieścią o prezentowanych filmach i historycznym komentarzem. Wstęp wolny.

O 19.00 w Klubie U Bazyla rozpocznie się Culture Rock Series. Zaprezentują się cztery zespoły: Beyond The Event, Horizon Traffic, Junky Mechanism, Art of Illusion.

O 20.00 w Alternativie ruszy Alternativa Night pres. Heavy Madness. Bilety 10 zł. O tej samej godzinie Gromada Raróg i Pan Gar (ul. Słowackiego 19/21) zapraszają na Potańcówkę Podkoziołkową. Przygrywać będzie Kapela Przewłockiego, z pasją i oddaniem wykonująca muzykę ludową. Bilety 10 zł. Blue Note (ul. Kościuszki 79) natomiast proponuje koncert Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade feat. Freddie Hendrix. Koncert promuje album “In Our Own Way”: amerykański jazz z polską duszą. Klub Pod Minogą (ul. Nowowiejskiego 8) – także o 20.00 – zaprasza na koncert ikony polskiej sceny hardcore! Złotowskie 1125 rusza w trasę promującą najnowszy album “Niepewności czas”. Bilety 25 zł.

O 21.00 w Rewirach (al. Niepodległości 8a) zagra duet Bromance, a w Klubie Kosmos – DJ Martines.

W niedzielę, 24 lutego, warto będzie o 18.00 wybrać się do Klubu U Bazyla na koncert Dopelord/Major Kong/Weedpecker/Spaceslug I. Bilety 55 zł. O 19.00 restauracja Pretekst (ul. Fredry 7) zaprasza na bluesową ucztę z harmonijką i kontrabasem w tle. Wystąpi zespół ProjectA. Bilety 30 zł.

O 19.30 Tama proponuje Smokepurpp, a Blue Note o 20.00 – koncert Swiernalisa. Bilety 20 zł – 35 zł.

Mat.pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze