Poznań: Na Warcie pojawił się tramwaj wodny. Ile kosztuje?

fot. UMP

Do 28 sierpnia mieszkańcy Poznania będą mogli korzystać z tramwaju wodnego, poruszającego się po Warcie. Kursy będą odbywały się tylko w weekendy.

Tramwaj wodny będzie kursował po dwóch trasach. – „W kierunku północnym: od przystanku zlokalizowanego na Chwaliszewie (na wysokości ul. Ewangelickiej, obok KontenerArt) do mostu kolejowego w Koziegłowach. Powrót przez przystanki: ul. Ugory (Szeląg), ul. Panny Marii (Katedra). W soboty statek wyrusza z Chwaliszewa o godz. 11:00 i 17:00, natomiast w niedzielę o godz. 14:00. Rejs w kierunku południowym: od przystanku zlokalizowanego na Chwaliszewie aż do wysokości mostu kolejowego na Starołęce. Powrót – do przystanku początkowego. W soboty tramwaj będzie rozpoczynał rejs o godz. 14:00, a w niedziele o godz. 11:00 i 17:00” – informuje strona urzędu miasta.

Tramwaj wodny w Poznaniu. Ile kosztują bilety?

Przepłynięcie całej trasy kosztuje 20 złotych od osoby. Na trasie w kierunku północnym można przepłynąć tylko kilku przystanków, za co pasażer zapłaci mniej – 5 złotych. Nie przewidziano zniżek dla młodzieży, ale dzieci do lat 3 (w towarzystwie osób dorosłych) mogą płynąć za darmo. Bilety kupuje się na miejscu u załogi statku.

Źródło: UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: