Unii Lubelskiej 2 fot. PIM

Poznań: Na Unii Lubelskiej już widać torowisko!

Widać efekty rozpoczętych w lipcu prac związanych z rozbudową ul. Unii Lubelskiej. Trwa budowa pierwszego fragmentu torowiska od istniejącej drogi wewnętrznej, stanowiącej dojazd do ul. Obodrzyckiej, do budowanej nowej pętli.

Ulica Unii Lubelskiej zostanie rozbudowana na odcinku od ronda Żegrze do nowej pętli tramwajowo-autobusowej, a układ drogowy na odcinku w obrębie ulic Falistej i Obodrzyckiej – przebudowany.

– Prace związane z rozbudową ul. Unii Lubelskiej obecnie wyprzedzają zaplanowany harmonogram. To efekt nie tylko korzystnych warunków atmosferycznych, lecz również zaangażowania wykonawcy – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Zakończyły się: przebudowa sieci cieplnej oraz, przeprowadzony metodą bezwykopową, remont istniejącego kolektora kanalizacji deszczowej. Trwa przebudowa kolizji z innymi sieciami, a budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej osiągnęła już półmetek.

Zrealizowano większość robót ziemnych związanych z budową nowej pętli tramwajowo – autobusowej. Do wykonania pozostała ostatnia warstwa nasypu, po czym rozpocznie się układanie warstw konstrukcyjnych pod torowisko tramwajowe budowanej pętli.

Gotowy jest już ciąg pieszo-rowerowy od istniejącej drogi wewnętrznej, stanowiącej dojazd do ul. Obodrzyckiej, do oddanego do użytku wcześniej odcinka za pętlą. Na pozostałych przebudowywanych w ramach tego zadania odcinkach powstanie niezależna droga rowerowa oraz chodnik.

W wyniku prowadzonych prac do końca przyszłego roku rozbudowana zostanie ul. Unii Lubelskiej, a trasa tramwajowa doprowadzona zostanie do nowej pętli tramwajowo-autobusowej. Dzięki temu osiedla przy ul. Falistej oraz Unii Lubelskiej zostaną lepiej skomunikowane z resztą miasta i więcej osób będzie mogło korzystać z transportu publicznego. Za sprawą realizacji tego projektu zwiększy się również atrakcyjność terenów inwestycyjnych w tym rejonie.

PIM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze