Poznań: Na ulicach stanęły dodatkowe mgławice wodne. Gdzie?

mgławica wodna fot. Aquanet

„Zamontowaliśmy kolejne mgławice w Poznaniu” – poinformowała spółka Aquanet na swoim profilu społecznościowym. Nowe urządzenia, a będzie ich aż sześć, znajdą się nie tylko w centrum miasta.

Wytypowane miejsca do ustawianie mgławic to ulica Wrocławska, park Gagarina, skrzyżowanie Głogowskiej i Hetmańskiej, pętla tramwajowa na Ogrodach oraz w parku Cytadela – tu staną aż dwie mgławice ze względu na rozmiar parku.

Z pewnością dodatkowe mgławice bardzo się przydadzą przy temperaturach przekraczających 30 stopni Celsjusza – szkoda tylko, że nie pojawiły się wcześniej, przy czerwcowych albo lipcowych falach upałów. 19 sierpnia ma być bowiem ostatnim ekstremalnie gorącym dniem – przypomnijmy, że dziś obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia przed upałami w Poznaniu! A ponieważ to już koniec sierpnia, to raczej takie upały już się w tym roku nie powtórzą – choć jeśli wierzyć synoptykom, temperatury powyżej 20 stopni mają się utrzymywać prawie do końca września. Mgławice zapewne więc jeszcze się nie raz przydadzą.

Przypomnijmy, że mgławice wodne to urządzenia, które po przyciśnięciu przycisku uwalniają mgiełkę wodną, która doskonale chłodzi w upalny dzień. Zostały zaprojektowane przez pracowników Aquanetu i od kilku lat ułatwiają życie mieszkańcom Poznania tam, gdzie jest najgoręcej.