Poznań na tydzień 3-6 czerwca. Co robić w tygodniu w Poznaniu?

Klimatyczny jazz, stand up po… rosyjsku, awangardowe kino i Ucho Prezesa w Teatrze Wielkim. Jest w czym wybierać w tym tygodniu!

Ucho Prezesa czyli Scheda w Poznaniu 3 czerwca @ 17:30 – 22:30
TEATR WIELKI – OPERA POZNAŃ, Aleksandra Fredry 9

ZAPRASZAMY DO POZNANIA! Gramy Ucho Prezesa czyli SCHEDA. Prezes chce sprawdzić lojalność swoich współpracowników. Używa do tego przewrotnego fortelu. Rozpoczyna się walka o władzę, która za chwilę stanie się niczyja. Kandydatów do fotelu Naczelnika Państwa jest wielu. Mimo pozorów pokornej służby Polsce i suwerenowi nie przebierają w środkach. Twórcy internetowego hitu zdecydowali się na napisanie sztuki teatralnej z gatunku satyrycznej political fiction. Więcej informacji tutaj.

Można wybierać – spotkanie z Aleksandrą Boćkowską 3 czerwca @ 18:00 – 19:30
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, ul. Św. Marcin 80/82

„MOŻNA WYBIERAĆ. 4 CZERWCA 1989”. SPOTKANIE Z ALEKSANDRĄ BOĆKOWSKĄ, autorką książki prowadzenie: Mike Urbaniak. Scena Nowa / bilety: 2 zł. Reporterska opowieść o 4 czerwca 1989 roku – o dniu pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych z perspektywy niedużych miast i drobnych spraw. O codzienności. O miesiącach tuż przed wyborami i tuż po wyborach. O problemach, z którymi borykali się Polacy w 1989 roku. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Klub Krótkiego Kina: Girl Shorts 3 czerwca @ 19:00 – 21:00
Kino Pałacowe, Centrum Kultury ZAMEK ul. Św. Marcin 80/82

Ostatnie spotkanie Klubu Krótkiego Kina przed wakacjami ukaże silną pozycję kobiet w społeczeństwie i obszarze filmu. Pięć obrazów, które zobaczymy, to historie walki przeciwko niesprawiedliwości systemowej, męskiej dominacji, konserwatywnej tradycji czy własnym ograniczeniom. Inspirujące historie o przyjaźni, tajemnicy i kobiecej solidarności. Wprowadzenie: Emilia Mazik. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Koncert #319 Efrim Manuel Menuck / Kevin Doria 3 czerwca @ 20:00 – 22:00
Pawilon, ul. Ewangelicka 1

Efrim Manuel Menuck – założyciel Godspeed You! Black Emperor i Thee Silver Mt. Zion Orchestra i Kevin Doria z Growing, są teraz oficjalnie duetem. Obaj w zeszłym roku wyruszyli w trasę koncertową, pracując jednocześnie nad nowym materiałem, zanurzeni w elektronikę przepełnioną inkantacyjnym śpiewem Menucka, z typowym melancholijnym zniekształceniem i nadzieją w jego głosie. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

60 lat poznańskiego rock’n’rolla 3 czerwca @ 20:00 – 23:00
Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79

Koncert upamiętniający 60 lat poznańskiego rock’n’rolla. Wystąpią: Aspekt, Bardowie, Elitar-7, Grupa Huberta Szymczyńskiego, Komety, Sekwens, Violiny oraz Manufaktura Czterech Dyrektorów. 24 marca 1959 roku, w gdańskim Rudym Kocie oficjalnie narodził się Rock and Roll. Tego dnia odbył się pierwszy koncert zespołu Rhythm and Blues powołanego przez redaktora Franciszka Walickiego.Po kilku miesiącach fala rock’n’rolla dotarła do Poznania. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Obrazy Wrażliwe: Kafarnaum 4 czerwca @ 19:00 – 21:00
Centrum Praktyk Edukacyjnych, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, ul. Św. Marcin 80/82, pokój 132

Zapraszamy na film „Kafarnaum” w ramach cyklu “Obrazy Wrażliwe”, w którym prezentujemy kino społeczne, poruszające lokalne i globalne problemy świata, w którym żyjemy. „Kafarnaum” będzie ostatnim pokazem z bloku “Ćwiczenia z różnorodności” poświęconemu różnym aspektom wielokulturowości. Wszystkie pokazy są z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących. Uhonorowany Nagrodą Jury w Cannes, „Kafarnaum” sprowokował najgłośniejsze i najdłuższe (aż piętnastominutowe!) owacje podczas festiwalu. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Old Breakout: Tribute to Nalepa & Kubasińska 4 czerwca @ 20:00 – 23:00
Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79

Koncert promujący najnowszy album członków oryginalnego składu zespołu Breakout założonego przez Tadeusza Nalepę – legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

A gdy Skowronki wzbiją się w niebo – koncert 5 czerwca @ 18:00 – 19:00
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, ul. Św. Marcin 80/82

Młode ptaki wyfruwają z gniazd. Wkrótce zrobią to też SKOWRONKI. SKOWRONECZKI rozśpiewają się w Czechach i Niemczech, a SKOWRONKI uraczą swymi głosami słuchaczy z Kraju Kwitnącej Wiśni. Tak, SKOWRONKI czeka długa podróż, ale zanim to nastąpi zapraszamy na koncert kończący sezon artystyczny 2018/2019. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Shawn James The Dark & The Light Tour at Blue Note in Poznan PL 5 czerwca @ 19:00
Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79

Shawn James The Dark & The Light Tour at Blue Note in Poznań PL! Więcej informacji znajdziecie tutaj.

DKF Zamek: Tripy Sezonu 5 czerwca @ 20:30 – 23:00
Kino Pałacowe, Centrum Kultury ZAMEK ul. Św. Marcin 80/82

Przed wakacjami zdecydowaliśmy się na małe podsumowanie minionego sezonu. Kluczem doboru tytułów był „trip”, czyli według definicji słownikowej: 1. stan odurzenia po narkotykach; 2. film psychodeliczny popularny w amerykańskim kinie lat sześćdziesiątych. Zapraszamy na podróż, w której racjonalność nie będzie zbyt przydatna. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Poznań w czasach Powszechnej Wystawy Krajowej [1929] 6 czerwca @ 17:00 – 18:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Jaki był Poznań w 1929 roku, w czasie Powszechnej Wystawy Krajowej, czyli największego eventu w dziejach miasta? Jak się wtedy budowało? Co się nosiło? 90 lat po największej wystawie w historii miasta przypominamy ten wyjątkowy czas, który wpłynął na kształt i rozwój Poznania. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Królowa Kier – przedpremiera z Klubem WO 6 czerwca @ 18:30 – 20:38
Kino Pałacowe, Centrum Kultury ZAMEK ul. Św. Marcin 80/82

Kino Pałacowe, Gutek Film i czasopismo wysokieobcasy zapraszają na przedpremierę filmu “Królowa Kier”. Ffilm wygrał nagrodę publiczności na festiwalu Sundance (czyli wygrał festiwal, jak powiedzieliby niektórzy) to doskonałe połączenie kina psychologicznego z erotycznym dramatem. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Jam Sessions w KontenerArt 6 czerwca @ 19:00 – 23:45
KontenerART, Ewangelicka

Zapraszamy Was na tegoroczną edycję Jamów nad Wartą w KontenerArt. Będziemy się ze sobą zgrywać w czwartki wieczorami od godziny 19:00. Przynoście ze sobą instrumenty, narzędzia twórcze i dobre nastawienie – pamiętajcie że mamy na wyposażeniu wzmacniacze, perkusję, perkusjonalia, oraz mikrofony z niezbędnym nagłośnieniem i mikserem. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Fort Fest Carnaval 2019 / Fort II, Poznań 6 czerwca @ 20:00 – 9 czerwca @ 22:00

Idea imprez, zajmujących tereny klimatycznych pustostanów, militarnych budowli porozrzucanych w centrum naszego matczynego miasta jest nam szczególnie bliska. Dlatego, bez dłuższego owijania w bawełnę zapraszamy Was w czerwcu, 2019 roku na tą superklimatyczną imprezę BE KOLEKTIV. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Aaron Parks & Little Big 6 czerwca @ 20:00 – 23:00
Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79

Koncert promujący najnowszy album Aarona Parksa, światowej sławy pianisty jazzowego, znanego z niezwykle melodyjnych utworów, będącymi eksperymentami gatunkowymi. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Jazzowe Czwartki w Dram Barze 6 czerwca @ 21:00 – 7 czerwca @ 00:00
Dram Whisky Explorers Bar, Stary Rynek 92

W najbliższy jazzowy czwartek (08/11) w Dram Whisky Explorers Bar po raz kolejny będziemy mieli okazję gościć w naszych progach jazzowy duet łączący magię brzmienia saksofonu z klimatycznym akcentem gitarowym. Tego wieczoru Kinga Skrzypińska i Krzysztof Kuśmierek zagrają standardy z repertuaru Dextera Gordona. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Wszystkie imprezy, które odbywają się w nadchodzących dniach można znaleźć tutaj.

Mat. pras., el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze