Sprawdzanie zgód TCF
środa, 2 lipca, 2025

Poznań: Na Świętego Jerzego posadzono już nowe drzewa

33 platany, lipy i jesiony zostały posadzone w ramach rekompensaty za uszkodzone wcześniej cztery drzewa na ul. św. Jerzego. Wykonawca posadził je na własny koszt.

Nowa zieleń pojawiła się na Wildzie na ulicy Krzyżowej, Bielniki oraz Dolna Wilda. Łącznie 33 drzewa.
„Takie odszkodowania powinni płacić wszyscy wykonawcy, którzy przy okazji remontów chodników nonszalancko obchodzą się z drzewami, niszcząc ich systemy korzeniowe” komentuje Rada Osiedla Wilda, która – jak o tym informowaliśmy – walczyła o ratunek dla drzew na św. Jerzego.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, wykonawca został również zobowiązany do pielęgnacji rehabilitacyjnej uszkodzonych drzew oraz do dwuletniej pielęgnacji nowo posadzonych drzew, aby zapewnić im dobre warunki wzrostu.

Rada Osiedla Wilda ma nadzieję, że równie dużą odpowiedzialnością wykaże się firma Skanska, która podczas realizacji swojej inwestycji zniszczyła szpaler sześćdziesięcioletnich jesionów na ulicy Przemysłowej. Rozmowy z firmą na temat zadośćuczynienia trwają, a wildeccy radni zapowiadają, że nie zamierzają odpuścić tej sprawy.

ZDM,  ROW, el

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWielkopolskaPoznańPoznań: Na Świętego Jerzego posadzono już nowe drzewa