Poznań: Na Świerczewie będzie nowy skwer

skwer Gostyńska wizualizacja fot. UMP
Alejki do spacerowania, ławki do odpoczynku i 11 nowych drzew nie mówiąc o innej zieleni. Tak będzie wyglądał skwer u zbiegu ulic Gostyńskiej, Rawickiej, Ponieckiej i Milickiej.

Projekt powstał przede wszystkim z myślą o okolicznych mieszkańcach, którzy nie zawsze mają czas i siły, by wybrać się na spacer choćby na Szachty. Teraz będą mieli zielone miejsce do spacerów bliżej domu. Zarząd Zieleni Miejskiej właśnie rozstrzygnął przetarg na zagospodarowanie tego terenu.

Na przyszłym skwerze zostanie posadzona nowa roślinność: 11 nowych drzew (klony, glediczje, ambrowce, jabłonie, lipy), krzewy (irgi, trzmieliny, jaśminowce, kolkwicje, tamaryszki, wierzby, śnieguliczki), a także byliny (krwawniki, szałwie, werbeny, rozchodniki). Będą też alejki z nawierzchni mineralnej do spacerowania i ławki, na których będzie można usiąść i odpocząć.

Na skwerze znajdzie się plac zabaw dla młodszych i starszych dzieci, siłownia zewnętrzna, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci. Każdy więc znajdzie tu ten rodzaj aktywności, który najbardziej lubi – a przy okazji pozwoli mu wyjść poza obręb własnego ogrodu i poznać sąsiadów…

Przetarg na „Zagospodarowanie skweru przy ul. Gostyńskiej, Rawickiej, Ponieckiej i Milickiej z pielęgnacją zieleni do końca 2021 r.”. wygrała firma Gardens z Owińsk. Realizacja zadania będzie kosztować ok. 328 tys. zł. Środki na ten cel pochodzą z budżetu Rady Osiedla Świerczewo. Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

UMP