Poznań: Na Strzeszynie powstanie Dom Pomocy Społecznej. „Przykładamy wielką wagę do polityki senioralnej”

Stu pensjonariuszy będzie mogło zamieszkać w Domu Pomocy Społecznej, który powstaje na poznańskim Strzeszynie.

Nowy obiekt pojawi się dokładnie na ul. Żołnierzy Wyklętych. – W nowej siedzibie mieszkańcy będą mieli do dyspozycji duże i nowoczesne pokoje w standardzie na miarę XXI wieku – wyjaśnia Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Ta inwestycja pozwoli odczarować myślenie o DPS-ach i udowodni, że domy pomocy społecznej mogą być nowoczesną przestrzenią, przyjazną mieszkańcom na wielu poziomach. W Poznaniu przykładamy wielką wagę do polityki senioralnej nie tylko prowadząc wiele projektów z pakietu Poznań Viva Senior, ale również realizując tak nowoczesne inwestycje, jak DPS na Strzeszynie.

Nowe obiekty będą miały dwa poziomy oraz użytkowe piwnice. Wszystkie mają zostać wyposażone w windy i być dostosowane do osób niepełnosprawnych. W ramach kompleksu oprócz pokoi dla gości przewidziano jadalnię, kuchnię, pralnie z suszarnią, pokoje administracyjne, pokój gościnny oraz gabinet doraźnej pomocy medycznej. Zakończenie inwestycji zostało zaplanowane na listopad 2021 roku.

Za realizację inwestycji będzie odpowiadać Budopol – Poznań. Jej koszt to niemal 43 miliony złotych. Obecnie w stolicy Wielkopolski funkcjonuje siedem Domów Pomocy Społecznej, w których znajduje się 716 miejsc.

UMP / op. AS

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: