Poznań: Na Stary Rynek wjechał dźwig. Są utrudnienia w ruchu

Stare Miasto Poznań Stary Rynek remont fot. Sławek Wąchała

Powodem zmian w organizacji ruchu na rynku jest postęp prac budowlanych. Dlatego od czwartku 21 lipca, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu dotycząca głównie pieszych. Nie będzie przejścia ulicą Quadro.

„Wyłączony z ruchu zostanie ciąg komunikacyjny biegnący ulicą Jana Baptysty Quadro na odcinku pomiędzy restauracją Bamberka a Ratuszem” – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. – „Dojście do lokali zostanie zachowane”.

Powodem wprowadzonych zmian jest ustawienie dźwigu o masie ok. 100 ton, który stanie przy wylocie ul. Wronieckiej, a który ma pomóc przy rozładunku i montażu elementów potrzebnych do budowy zbiornika retencyjnego przy Wadze Miejskiej oraz budowie sieci gazowej.

PIM ostrzega przed utrudnieniami i informuje, że najwygodniejsza droga do obejścia Starego Rynku od strony ul. Wronieckiej w kierunku Wrocławskiej i Świętosławskiej będzie biegła wzdłuż zachodniej pierzei. I tak będzie przez najbliższy miesiąc.

„Trasy prowadzące przez płytę Starego Rynku są tak organizowane, by piesi mogli dojść do każdego budynku” – podsumowuje PIM. – „Mimo trwających robót, w dalszym ciągu można więc korzystać z oferty gastronomicznej okolicznych lokali, jak i pozostałych miejsc otwartych dla klientów podczas przebudowy”.

Podziel się: