stacja rowerów miejskich 2 fot. ROKS

Poznań: Na Smochowicach będą dwie stacje rowerowe!

Rada Osiedla Krzyżowniki – Smochowice poprosiła mieszkańców o propozycje lokalizacji – a teraz trwa budowa pierwszej stacji u zbiegu ulic Słupskiej, Międzyzdrojskiej i Sianowskiej.

Wszystkie pomysły zebrane od mieszkańców jeszcze w 2018 roku zostały przekazane do Zarządu Transportu Miejskiego, by w miarę posiadanych przez miasto środków na ten cel stacje mogły być zbudowane tam, gdzie dla mieszkańców będzie to najwygodniejsze.

Na podstawie zebranych propozycji radni osiedla Krzyżowniki – Smochowice wspólnie z dyrekcją Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu ustalili umiejscowienie dwóch pierwszych stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Pierwsza stacja mieścić się będzie na terenie zwanym potocznie „Kozim Rynkiem”, czyli na skwerze u zbiegu ulic Słupskiej, Sianowskiej i Międzyzdrojskiej. Termin jej uruchomienia planowany jest przed 1 marca 2020 roku, tak aby była gotowa przed uruchomieniem PRM.

Druga stacja mieścić się będzie na terenie „ryneczku” u zbiegu ulic Karlińskiej, Lemierzyckiej, Muszkowskiej i Sułowskiej. Planowany termin uruchomienia tej stacji uzależniony jest od zakończenia planowanej wcześniejszej przebudowy całego układu komunikacyjnego części tych ulic.

ROKS, el

2
Dodaj komentarz

avatar
Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Budowa stacji … Słup i trochę farby . Bo rowerów nie można ustawić przy płocie ale można w taki sposób zabrać choć 3 miejsca parkingowe.

Jaroslaw Sassek
Jaroslaw Sassek

Stacje rowerowe jak to pięknie brzmi niczym budowa wielkich inwestycji?