Ściegiennego 1 fot. ZDM

Poznań: Na Ściegiennego będą kwitły hiacynty

Zamiast klepiska – gazony z drzewami, a na chodniku – wygodne ławki. Zaniedbany fragment ulicy Ściegiennego całkowicie zmienił swój wygląd. Prace prowadzone przez Zarząd Dróg Miejskich właśnie się zakończyły.

Jeszcze kilka miesięcy temu teren wzdłuż ulicy Ściegiennego na odcinku od ul. Rynarzewskiej do ul. Promienistej po stronie północnej był bardzo zaniedbany. Różnił się od tego po drugiej stronie ulicy, gdzie zieleń została nasadzona w 2015 roku.

Dlatego w tym roku postanowiono kontynuować prace, tak by okolica stała się bardziej przyjazna mieszkańcom oraz by poprawił się komfort pieszych i estetyka wspólnej przestrzeni.

Już latem tego roku wyremontowany został chodnik po stronie północnej, natomiast okolica skrzyżowania ul. Ściegiennego z ul. Promienistą zamieniła się jesienią w oazę zieleni.

W miejscu zniszczonych trawników powstały gazony. Posadzono na nich drzewa – 6 sztuk ambrowców oraz krzewy, prawie 100 cisów i 270 sztuk tawuły japońskiej. Na wiosnę oczy przechodniów będzie cieszyć tysiąc kwitnące hiacyntów.

Z uwagi na to, że w okolicy znajdują się przychodnie i jest to także lokalne centrum zakupowe zamontowano również ławki, tak by szczególnie osoby starsze mogły na nich przysiąść wśród zieleni. Dodatkowo teren przy gazonach został zabezpieczony słupkami przed nielegalnym parkowaniem.

ZDM, el

1
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Krzysztof Górawski
Gość
Krzysztof Górawski

Co ta sa gazony? To taka doniczka? Chodnik jest do chodzenia jak nazwa wskazuje a nie po to zeby staly na nim lawki. Te kwiatki to dla pszczól w pazdzierniku?