Poznań: Na Piątkowie jest już ciepło!

Mieszkańcy Piątkowa mają już ciepła wodę w kranach i gorące kaloryfery. Awaria magistrali ciepłowniczej została usunięta nad ranem przez ekipy Veolii.

Zadanie nie było łatwe, jak tłumaczył Bartłomiej Pawluk, rzecznik prasowy Veolii, bowiem do rozszczelnienia doszło akurat w jednej z największych rur ciepłowniczych zaopatrujących północną część Poznania. Wiadomo było więc, że naprawa będzie musiała trochę potrwać – samo spuszczenie wody z rury o średnicy 800 mm zabrało bardzo dużo czasu, a bez tego nie można było usunąć rozszczelnienia. Po naprawie znów trzeba było ją ponownie napełnić.

Jej awaria sprawiła, że ciepłej wody i ciepłych kaloryferów nie było w ponad 40 domach i blokach: na całym osiedlu Bolesława Śmiałego, a także Łużyckiej, Łuczanowskiej, Znanieckiego i części Umultowskiej. To znaczy, że na północy Poznania marzły mniej więcej 3 tys. osób.

Na szczęście awaria w nocy została usunięta, gorąca woda znów popłynęła północną magistralą i teraz już w domach na Piątkowie powinno być ciepło.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: