Orlęta fot. Maciej Sawicki

Poznań: Na moście Jordana kręcą film “Orlęta”!

Dekoracje, strzały, a w sobotę i niedzielę utrudnienia z przejazdem samochodów. Na Ostrowie Tumskim, a konkretnie na moście biskupa Jordana, trwają zdjęcia do filmu fabularnego o Orlętach Grodzieńskich.

Poznań jako scenografia do filmu sprawdza się znakomicie, o czym wiedzą wszyscy, no, może z wyjątkiem producentów hollywoodzkich, nic więc dziwnego, że ponownie stał się sceną filmu, tym razem fabularnego. Most Jordana będzie grał rolę mostu nad Niemnem, sam Poznań zagra Grodno, a wszystko będzie się działo w 1939 roku podczas obrony Grodna przed Armią Czerwoną. Reżyserem filmu jest Krzysztof Łukaszewicz, twórca “Karbali”, a budżet filmu wynosi 10 mln zł.

Zdjęcia do filmu wiążą się też z utrudnieniami w ruchu – do 23 września, czyli do czasu zakończenia zdjęć w Poznaniu, na Ostrowie Tumskim będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Wjazd na Ostrów Tumski do katedry od strony ronda Śródka będzie się odbywał jak dotychczas, natomiast od strony Warty przez ulicę Zagórze trzeba będzie jechać przez śluzy, które będą zamykane na czas zdjęć. Utrudnienia będą także z ruchem pieszym, co warto wziąć pod uwagę wybierając się na weekendowy spacer na przykład do Bramy Poznania.

el

2
Dodaj komentarz

avatar
Władko.
Władko.

Jaki most Jordana to był most Rocha?