Poznań: Na Mateckiego powstaną wodociąg, kanalizacja – i chodnik

Mateckiego fot. PIM

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonawcę tych robót. Chętni maja czas na składanie ofert do 9 września.

Ulica Mateckiego łączy Obornicką i Stróżyńskiego, w jej okolicy prowadzone są budowy nowych osiedli – a mimo to ulica nie ma ani porzadnego oświetlenia, a chodnik jest tylko na długości 200 metrów. Dalej piesi mieszkańcy mają do dyspozycji tylko gruntowe pobocze, co nie jest ani wygodne, ani bezpieczne przy rosnącyum natężeniu ruchu pieszego.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca zbuduje po wschodniej stronie ulicy, za przydrożnym rowem, dwa odcinki chodnika o łącznej długości ok. 600 metrów, kanalizację deszczową oraz przebuduje oświetlenie wzdłuż ulicy. W ramach tej samej inwestycji w ul. Mateckiego powstanie sieć wodociągowa i kanalizacyjna z przyłączami do posesji.

Nowy chodnik będzie miał 2 metry szerokości. Na zlokalizowanych na przebudowywanych odcinkach peronach autobusowych zaprojektowano perony o szerokości 2,5 metra.

Zakończenie wszystkich prac wraz z uzyskaniem niezbędnych zezwoleń ma nastąpić najpóźniej po 210 dniach od podpisania umowy. W ciągu trzech miesięcy ma powstać kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz chodnik na odcinku od ul. Obornickiej do początku istniejącego chodnika przy osiedlu mieszkaniowym. 150 dni po podpisaniu umowy ma zakończyć się budowa wodociągu, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz chodnika na odcinku od końca istniejącego chodnika do skrzyżowania z ul. Marka z Aviano.

PIM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: