Małeckiego fot. ZDM

Poznań: Na Małeckiego znów rosną drzewa!

Na ul. Małeckiego, na odcinku od rynku Łazarskiego do ul. Strusia posadzone zostały platany. Wcześniej pojawiło się tutaj ponad 900 sztuk zieleni niskiej. Po wielu latach na tę ulicę znów wróciły drzewa.

Nasadzenia wykonane na ul. Małeckiego były związane z wdrażaniem na Łazarzu Strefy Płatnego Parkowania. Wymiana oznakowania i wyznaczenie miejsc postojowych uporządkowały parkowanie i uwolniły chodniki od samochodów. Część odzyskanej w ten sposób przestrzeni przeznaczona została na nasadzenia zieleni niskiej i drzew.

Podzielone na dwa etapy prace ruszyły na początku października. Najpierw po obu stronach ulicy pomiędzy rynkiem Łazarskim, a ul. Strusia posadzono zieleń niską – 500 hiacyntów oraz 430 krzewów róż i trzmieliny. Drugi etap, czyli nasadzenie 14 platanów zaplanowano na połowę listopada, ponieważ właśnie wtedy panują najlepsze warunki pogodowe do sadzenia drzew. Z uwagi na duże zagęszczenie sieci podziemnego uzbrojenia platany pojawiły się tylko po wschodniej stronie ulicy.

Każde z posadzonych drzew zostało zabezpieczone słupkami i taśmami. Umowa z wykonawcą obejmuje roczny okres pielęgnacji gwarancyjnej. Zadanie zostało zrealizowane ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz. Jego koszt wyniósł 125 tysięcy złotych.

ZDM, el

1 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze