Małeckiego fot. ROŚŁ

Poznań: Na Małeckiego pojawi się zieleń!

Dzięki Radzie Osiedla Św. Łazarz ulica Małeckiego znów będzie zielona. Prace związane z nasadzeniami zieleni i zmianą organizacji ruchu rozpoczną się już w przyszłym tygodniu.

Na odcinku od Rynku Łazarskiego do ulicy Strusia pojawi się 14 nowych drzew i ponad 900 sztuk zieleni niskiej. Wprowadzony zostanie, zgodny z projektem Stefy Płatnego Parkowania, sposób parkowania i kierunek ruchu.

Drzewa zostaną posadzone tylko po wschodniej stronie ulicy – ich nasadzenie od strony ul. Głogowskiej jest niemożliwe z uwagi na występowanie sieci uzbrojenia podziemnego. Odbrukowana przestrzeń, w której umieszczone będą rośliny, zostanie ogrodzona drewnianymi słupkami. W związku z tym, że okres sadzenia drzew przypada na drugą połowę listopada, platany na ul. Małeckiego pojawią się na samym końcu, już po zakończeniu pozostałych robót.

Przywracanie zieleni kosztuje 125 tys. zł i jest finansowane z budżetu Rady Osiedla Święty Łazarz. A radni osiedla dziękują Zarządowi Dróg Miejskich w Poznaniu i Zieleni przyulicznej Poznania za dobrą współpracę przy projektach zieleni.

ROŚŁ, el

 

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze