lodowisko fot. POSiR

Poznań: Na lodowisko jednak w maseczce

Początkowo miały nie obowiązywać na tafli, jedynie w szatniach i w holach wejściowych. POSiR zarządzający miejskimi lodowiskami podjął decyzję, że maseczki jednak będą obowiązywać.

Jak wyjaśnia POSiR, taka decyzja została podjęta w trosce o wspólne bezpieczeństwo oraz po informacjach, jakie otrzymali od pracowników. Dlatego na lodowiskach obecnie obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, również na tafli lodowiska podczas ślizgawek dla publiczności.
“Zmiany niektórych zasad dotyczących funkcjonowania lodowisk wynikają z obserwacji zachowań klientów i oczekiwań zgłaszanych naszej obsłudze” – wyjaśnia POSiR.

Obowiązek ten nie dotyczy wyłącznie osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego oraz podczas treningów zorganizowanych. Pozostałe zasady to dezynfekcja dłoni i zachowanie dystansu społecznego.

Od piątku 27 listopada 2020 POSiR wprowadził nowe limity osób na lodowiskach POSiR. Jednocześnie na tafli lodowiska Malta może przebywać 75 osób, a na tafli lodowiska Chwiałka 150 osób.

Pracownicy lodowisk dezynfekują sprzęt, który można wypożyczyć na miejscu a także szafki szatniowe i pomieszczenia sanitarne.

POSiR, el

 

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze