Kolejowa fot. PIM

Poznań: Na Łazarzu podlewają drzewa!

Choć ostatnio do Poznania w końcu zawitał deszcz, to nie został na długo i drzewa na Łazarzu pilnie potrzebują wody. Z pomocą przyszła im Rada Osiedla Święty Łazarz.

Osiedlowi radni przy wsparciu Zarządu Dróg Miejskich, Aquanetu, strażaków i radnego miejskiego Łukasza Mikuły zorganizowali wielkie podlewanie drzew.
– Dostarczyliśmy wodę do krzewów i 74 drzew na skwerze przy ul. Kolejowej – wyliczają radni. – W trakcie akcji (a trwała ona 5 godzin!) dołączył do nas mały łazarzanin i dzielnie nas wspierał. Dziękujemy wszystkim partnerom za ogromną pomoc, a w szczególności strażakom, którzy użyczyli nam węży.

Łazarscy radni przypominają, że czeka nas ogromna susza, która jest zagrożeniem dla tak cennej dla Łazarza zieleni. Drzewom w miejskich warunkach, gdy cała przestrzeń wokół jest zabetonowana, więc woda szybko paruje i odpływa, jest szczególnie ciężko przetrwać w czasie suszy, Koniecznie trzeba im pomagać.

Łazarscy radni zachęcają do zadbania o drzewa blisko swojego domu. Jeśli nie macie ogrodu, to na pewno na skwerze, trawniku czy przy ulicy jest drzewo, które potrzebuje pomocy.

Przypominamy najważniejsze zasady podlewania drzew dzięki Zarządowi Dróg Miejskich: misę drzewa trzeba zalać wodą do pełna, po pewnym czasie trzeba wrócić i powtórzyć tę czynność – dzięki temu woda dotrze na głębokość korzeni. Dla drzew jest lepiej, gdy są one podlewane rzadko i obficie, aniżeli często i małą ilością wody. Podlanie drzewa np. wiaderkiem wody może mieć dla niego gorsze konsekwencje, niż niepodlanie w ogóle – woda zatrzyma się na głębokości kilku centymetrów, co długofalowo może doprowadzić do spłycania się korzeni.

ROŚŁ, el

PODLEWAMY DALEJ ??

PODLEWAMY DALEJ ??Choć ostatnio do Poznania w końcu zawitał deszcz, to nie został z nami na długo. Czeka nas ogromna susza, która jest zagrożeniem dla tak cennej dla Łazarza zieleni.Wspólnie z Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu, strażakami z JRG 2 Poznań z ul. Grunwaldzkiej, radnym miejskim Łukasz Mikuła i Aquanet SA udało nam się zorganizować kolejne podlewanie – tym razem na większą skalę. Dostarczyliśmy wodę do krzewów i 74 drzew na skwerze przy ul. Kolejowej. W trakcie akcji (a trwała ona 5 godzin) dołączył do nas mały łazarzanin i dzielnie nas wspierał ? Dziękujemy wszystkim partnerom za ogromną pomoc, a w szczególności strażakom, którzy użyczyli nam węży.Jeśli i Wy chcecie zadbać o drzewo blisko Waszego domu, przypomnimy najważniejsze zasady od ZDM:? misę drzewa trzeba zalać wodą do pełna? po pewnym czasie trzeba wrócić i powtórzyć tę czynność – dzięki temu woda dotrze na głębokość korzeni? dla drzew jest lepiej, gdy są one podlewane rzadko i obficie, aniżeli często i małą ilością wody? podlanie drzewa np. wiaderkiem wody może mieć dla niego gorsze konsekwencje, niż niepodlanie – woda zatrzyma się na głębokości kilku centymetrów, co długofalowo może doprowadzić do spłycania się korzeniKolejne wodne interwencje już niebawem!

Opublikowany przez Rada Osiedla Św. Łazarz Niedziela, 10 maja 2020

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze