Poznań: Na Łazarzu i Jeżycach pojawi się więcej zieleni!

Miasto zaplanowało metamorfozę dwóch skwerów w Poznaniu. Efekty mamy zobaczyć jeszcze w tym roku.
Reklama

Chodzi o tereny zielone przy skrzyżowaniu ul. Janickiego i Dąbrowskiego na Jeżycach oraz przy ul. Kolejowej na Łazarzu. Ma się na nich pojawić nowa zieleń i elementy małej architektury. Przy ul. Janickiego dodatkowo zostaną zasadzone kolejne drzewa. ZDM zapowiada również pojawienie się ławek, na których będą mogli odpocząć mieszkańcy.

Duże zmiany czekają również na ul. Kolejowej. Pojawią się nowe spacerowe alejki, ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Mają też zostać posadzone nowe drzewa i krzewy.

Reklama

Prace na obu skwerach rozpoczną się po podpisaniu umów z wykonawcami, a zakończą późną jesienią.

Fundusze na zmiany na skwerze przy ul. Janickiego pochodzą z Rady Osiedla Jeżyce, natomiast przy ul. Kolejowej uzyskano dzięki przyjętym poprawkom radnych miejskich.

Reklama

ZDM / AS

Podziel się!

4
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Krzysztof Górawski
Gość
Krzysztof Górawski

Po tym jak podczas najwiekszego upaku wykosili trawe do gleby i zrobili pustynie teraz “pojawi sie zielen” za ile? Kto na tym zarobi?

Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

Na Szamarzewskiego od 3 lat stoją puste pola na drzewa akacji i nikt nie sądzi nowych .

Krzysztof Górawski
Gość
Krzysztof Górawski

1. Akacje rosna w afryce 2. W Pl to podobne drzewo nazywamy : Grochodzew lub Robinia pseudoakacja. 3. Uwazam ze nie ma sesuich sadzenie w miastach poniewaz rosna b. wolno.4 w Pl sadzono je dla pszczöl ich kwiaty maja slodki nektar

Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

Krzysztof Górawski dzięki za info . Dobrze wiedzieć