zieleń na Garbarach fot. ZDM

Poznań: Na Garbarach jest już zielono!

Z każdym dniem na Garbarach przybywa drzew – po kilkudziesięciu latach ich nieobecności! Ostatnia partia donic będzie ustawiana w najbliższą sobotę, 20 czerwca.

Ustawianie donic zaczęło się 6 czerwca, a pierwsze rośliny zostały tam posadzone tydzień później. To świdośliwy Lamarcka, wokół których posadzono też ozdobne byliny.

Wprowadzenie zieleni i ławek było jednym z postulatów mieszkańców budynków położonych wzdłuż ulicy Garbary. Pod koniec 2017 roku opracowany został „Raport o stanie ul. Garbary”. Następnie w 2018 i 2019 r. przeprowadzono konsultacje społeczne dotyczące przyszłości ulicy Garbary, zmierzające do wypracowania możliwych wariantów poprawy jakości przestrzeni z uwzględnieniem potrzeb, preferencji i oczekiwań mieszkańców.

Oprócz postulatów dotyczących uspokojenia ruchu i zapewnienia większego bezpieczeństwa pieszym, liczne były głosy mówiące właśnie o konieczności wzbogacenia przestrzeni o zieleń i elementy małej architektury.

– Na Garbarach montowanych jest 7 ławek na chodnikach, będzie też 30 donic z zielenią. Tu radni nie byli zgodni, cześć radnych uważa, że zabierają miejsca parkingowe i powinny być usytuowane nie na jezdni a na chodniku, cześć stawia na inne podejście do przestrzeni publicznej – mówi Tomasz Dworek, wiceprzewodniczący Rady Osiedla Stare Miasto. – Wszystkich cieszy pojawienie się zieleni, skromnej, ale warto i od tego zacząć!

Na 21 czerwca planowane jest uruchomienie buspasa na ul. Garbary.

ZDM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze