Dolna Wilda fot. PIM

Poznań: Na Dolną Wildę wróciła stała organizacja ruchu

Od dziś cały odcinek ul. Dolna Wilda, między skrzyżowaniem z ul. św. Jerzego i Żelazka a ul. Górna Wilda, można przejechać bez utrudnień. Wykonawca zakończył zasadnicze roboty budowlane na nowej drodze rowerową.

– Od 30 października na całej ul. Dolna Wilda znów będzie można się poruszać w dwóch kierunkach, co jest szczególnie istotne w związku z pracami, jakie są prowadzone na ul. Wierzbięcice – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Dzięki prowadzonej od kwietnia inwestycji powstał ponad kilometr nowej, dwukierunkowej drogi rowerowej. Trasa o szerokości od 2 do 2,5 m została wyznaczona po zachodniej stronie ul. Dolna Wilda, na odcinku od ulic Świętego Jerzego do Górna Wilda, a dalej – po wschodniej stronie ul. Górna Wilda – w kierunku ul. Królowej Jadwigi. Ostatni, około 70-metrowy odcinek drogi o szerokości 2 metrów, połączył wzdłuż ulicy Półwiejskiej ul. Królowej Jadwigi z ul. Krakowską.

Wzdłuż trasy powstał chodnik, nowe oświetlenie, a także zatoki postojowe do parkowania równoległego przy krawędzi jezdni, która na całej szerokości od ul. św. Jerzego do ul. Górna Wilda uzyskała nową nawierzchnię. Przebudowane i dostosowane do ruchu rowerowego zostały sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Dolna Wilda i Świętego Jerzego, ul. Górna Wilda i Królowej Jadwigi oraz ul. Półwiejskiej i ul. Krakowskiej.

W związku z tym, że – po odwołaniach – wojewoda wielkopolski w czerwcu częściowo uchylił zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, nie udało się jeszcze wybudować chodnika na wysokości ul. Dolna Wilda 40 oraz chodnika i drogi rowerowej na wysokości ul. Dolna Wilda 16.

– Postępowanie administracyjne w tych dwóch sprawach zostało wznowione i po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zezwoleń przystąpimy do kontynuacji prac – wyjaśnia Grzegorz Bubula.

PIM, el

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze