Dąbrowskiego fot. ZDM

Poznań: Na Dąbrowskiego zaczyna się remont. Będą utrudnienia w ruchu!

W poniedziałek, 11 maja, rozpocznie się remont nawierzchni na ul. Dąbrowskiego. Kierowcy zyskają kolejne kilometry wygodnej drogi. Prace będą prowadzone na części wylotowej z miasta.

Drogowców będzie można spotkać na odcinkach pomiędzy ul. Polską a ul. Czarnkowską (okolice ul. Lutyckiej). W trakcie robót rozebrana zostanie stara warstwa ścieralna, założone wzmocnienie i ułożona nowa nawierzchnia – tak, by poprawić bezpieczeństwo i komfort przejazdów na tej ważnej dla komunikacji ulicy.

By remont był jak najmniej uciążliwy, będzie prowadzony etapami. Wygradzane będą poszczególne pasy jezdni na różnych odcinkach. Wprowadzane będą także ograniczenia prędkości. Należy zachować ostrożność i zwracać uwagę na bieżące oznakowanie.

W pierwszym etapie prac – w dniach 11-13 maja – wygrodzony zostanie lewy pas ruchu wylotowej jezdni ul. Dąbrowskiego bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Polską. W związku z tym tymczasowo wygrodzony zostanie także lewy pas do lewoskrętu z ul. Polskiej w ul. Dąbrowskiego (nie będzie możliwości zawracania w ul. Polską).

Ponadto lewy pas ul. Dąbrowskiego przed skrzyżowaniem z ul. Polską będzie wyłącznie pasem do lewoskrętu; jazda na wprost będzie możliwa tylko prawym pasem ul. Dąbrowskiego.

Koszt prac to dwa miliony złotych. Z uwagi na zakres potrwają one do połowy lata.

ZDM, el

Dodaj komentarz

avatar