piątek, 23 lutego, 2024

Poznań: Na cmentarzach ruszyły wypożyczalnie sprzętu ogrodniczego

Miotły, konewki, haczki, a nawet grabie – te narzędzia ogrodnicze będzie można teraz bezpłatnie wypożyczyć na cmentarzach komunalnych na Miłostowie i Junikowie. Dzięki temu odwiedzający groby bliskich nie będą musieli przynosić narzędzi ze sobą.

To znaczne ułatwienie dla odwiedzających, którzy dotąd za każdym, razem musieli przywozić narzędzia ze sobą, bo na cmentarzu nie ma ich gdzie zostawić. Nie było to zbyt wygodne – zwłaszcza dla osób starszych. Teraz tego problemu już nie będzie, przynajmniej na Miłostowie i Junikowie.

Na cmentarzu na Miłostowie udostępniono 5 wypożyczalni. W każdym z punktów znajduje się 5 konewek, 10 grabi, 5 haczek oraz 3 miotły. Punkty zostały zlokalizowane: przy wejściu na cmentarz od ul. Gnieźnieńskiej, na polu pogrzebowym 28A (od strony północnej), na polu 47 (od strony południowej), vis a vis domu przedpogrzebowego od ul. Warszawskiej oraz przy wejściu na cmentarz od ul. Warszawskiej.

Na Junikowie można znaleźć 4 punkty ze sprzętem ogrodniczym: przy wejściu na cmentarz od ul. Grunwaldzkiej (przy skrzyżowaniu z ul. Cmentarną), po drodze do domu przedpogrzebowego – od wejścia od ul. Cmentarnej, za linią wysokiego napięcia – na wysokości pól 32 i 33, a także pomiędzy polami 38 i 39.

W sąsiedztwie każdej wypożyczalni znajduje się tablica informacyjna, na której zostały zamieszczone zasady korzystania z akcesoriów. Wszystkie narzędzia zostały oznakowane specjalnymi znakami graficznymi lub naklejkami, które mają pomóc w identyfikacji przy ewentualnym porzuceniu sprzętu na terenie któregoś z cmentarzy.

Wyposażenie powinno zostać zwrócone do punktu, z którego zostało pobrane, tak, aby każdy mógł z niego skorzystać.

UMP, el

Strona głównaPoznańPoznań: Na cmentarzach ruszyły wypożyczalnie sprzętu ogrodniczego