Poznań: Na budowie wiaduktu przy Gołężyckiej już jest konstrukcja nośna

wiadukt Gołężycka fot. PIM
Na stojących już nowych podporach budowanego wiaduktu zamontowano elementy konstrukcji nośnej obiektu – a wszystko to w przerwach pomiędzy kolejnymi przejazdami pociągów na tej trasie.

Wiadukt jest przerzucony w ciągu ul. Gołężyckiej nad liniami kolejowymi nr 272 (Kluczbork – Poznań Główny) oraz 352 (Swarzędz – Poznań Starołęka). Żadna z nich nie została wyłączona z użytku na czas prac, więc montaż odbywał się w przerwach między przejazdami pociągów, zgodnie z harmonogramem ustalonym przez PKP.

– Roboty, które rozpoczęliśmy w połowie marca, przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem i jeszcze w tym roku będzie można przejechać przebudowanym wiaduktem. W ostatnich dniach, przy użyciu specjalistycznego dźwigu, zamontowano już konstrukcję pod jego płytę – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przypomnijmy, że wiadukt był w bardzo złym stanie technicznym i wymagał pilnej przebudowy. Trzeba było na nowo wybudować podpory wiaduktu, na nich właśnie jest kładziona nowa płyta pomostowa wraz z elementami konstrukcji stalowej. Po remoncie zostanie mu przywrócona pierwotna nośność i znacznie poprawi się jego trwałość, wiadukt zyska też nowy, skuteczny system odwodnienia. Poprawi się również bezpieczeństwo oraz komfort ruchu: została umocniona skarpa przy wiadukcie, jezdnia i chodnik zyskają nowe nawierzchnie, pojawi się też nowe oświetlenie, bariery i poręcze.

PIM

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: