Poznań: Muzyka jest kobietą! Niezwykły koncert w szkole baletowej (ZDJĘCIA)

Umówmy się na Gołębiej Chór Dziewczęcy PSH fot. Sławek Wąchała

Trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że muzyka jest kobietą po wysłuchaniu koncertu „Umówmy się na Gołębiej” w wykonaniu Chóru Dziewczęcego Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego. To był bardzo kobiecy koncert!

To wydarzenie muzyczne odbyło się 24 czerwca w Ogólnokształcącej Szkole Baletowa im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej, kończąc mocnym akcentem rok szkolny i jednocześnie rozpoczynając projekt „Umówmy się na Gołębiej”.

Podczas koncertu wszyscy miłośnicy dobrej muzyki usłyszeli piosenki chóralne, utwory swingowe i rozrywkowe zaśpiewane przez około 40-osobowy Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego. Przy fortepianie zasiadł Czesław Łynsza, a dyrygowała Laura Stieler-Bilewicz, która prowadzi zespół od 2017 roku, czyli od początku jego istnienia.

Chór tworzą dziewczęta w wieku od 9 do 14 lat i jest ich obecnie około 50. Zespół bierze udział w koncertach charytatywnych, spektaklach operowych, koncertach kabaretowych, projektach artystycznych uczelni wyższych, seminariach chórmistrzowskich, a także w festiwalach (m.in. Hannover, Poznań, Nottingham, Maastrich, Zittau). Młodziutkie chórzystki nie boją się żadnych wyzwań, o czym może świadczyć ich udział w przygotowaniach dzieł wokalno-instrumentalnych: były to m.in. Magnificat J. Ruttera, Carmina Burana C.Orffa, Msza Kreolska A. Ramireza, Gloria A.Vivaldiego, a także utwory barokowe z Ameryki Południowej transkrybowane przez o. P. Nawrota.

Od 2010 roku Chór Dziewczęcy PSChJK bierze udział w konkursach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, zdobywając nagrody. Na swoim koncie ma już Złote Dyplomy otrzymane w Krakowie, Warszawie i Gdańsku w (2013), Gnieźnie (2014), Weronie (2015), Łodzi (2010, 2016, 2018), Poznaniu (2017, 2019) i w Wysokiej (2021).

Podziel się:

Ostatnio dodane: