Letni Targ Ogrodniczy fot. MTP

Poznań: MTP zapraszają na Letni Targ Ogrodniczy

Sadzonki, nasiona i rośliny – na balkony tarasy, do ogrodów i domów. Wszystko to znajdziemy na Letnim Targu Ogrodniczym, który 20 i 21 czerwca będzie się odbywał na MTP.

– To pierwsza edycja tych targów. Czekają nas dwa dni pełne atrakcji dla miłośników roślin, osób które mają swoje działki, ale także wszystkich dla pasjonatów zieleni. Będzie można się zainspirować i kupić produkty na swój balkon, taras, czy nawet parapet – mówi Paulina Maniecka, dyrektor Letniego Targu Ogrodniczego. – Na targu będzie około stu wystawców, którzy będą mieli w swojej ofercie drzewa, krzewy i rośliny domowe. Zakupić też będzie można ozdoby, biżuterię ogrodową, a także rękodzieła i produkty regionalne nawiązujące do zieleni.

Impreza odbędzie się na terenie zewnętrznym Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wśród wystawców pojawią się producenci roślin domowych i ogrodowych, producenci oraz dystrybutorzy narzędzi ogrodniczych, dekoracji zewnętrznych, donic, czy małej architektury ogrodowej. To idealne miejsce, by poszerzyć kolekcję roślin, wymienić się doświadczeniami czy zasięgnąć porad ekspertów przed zakupem.

Wydarzenie adresowane jest do wszystkich, w tym także do rodzin z dziećmi. Będzie można odpocząć w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni i zjeść coś w restauracji Garden City oraz strefie z foodtrackami.

– Targi podeszły profesjonalnie i z największą starannością do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego – zaznacza Paulina Maniecka. – W strefach cateringowych trzeba będzie zachować wymaganą odległość. Odpowiednie odległości utrzymane będą również między stoiskami. Na terenie ekspozycji będzie obowiązek noszenia maseczek. Jeżeli jednak ktoś takiej zapomni, będą przygotowane punkty, gdzie będzie można je kupić.

Aby wejść na targ należy zarejestrować się na platformie ToBilet.pl – i kupić bilet w ceni 5 zł. Część osób, po wypełnieniu krótkiej ankiety, otrzyma bezpłatny bilet wstępu. Dotyczy to emerytów, dzieci do 13 roku życia, posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz osób o znacznym stopniu niepełnosprawności i ich opiekunów.

Letni Targ Ogrodniczy otwarty będzie w sobotę, 20 czerwca w godzinach 10.00 – 16.00, a w niedzielę, 21 czerwca między 10 a 15.

MTP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze